Личния лекар има ли право да откаже да издаде болничен лист?

Ние питаме, НЗОК отговаря
Отговори
skarabeq

Личния лекар има ли право да откаже да издаде болничен лист?

Мнение от skarabeq » Вто Фев 23, 2010 11:07 am

Личния лекар има ли право да откаже да издаде болничен лист.
Случея е следния, отивам рано сутринта в спешния кабинет да ме прегледат и да ми предпишат нещо за да ми минат болките в корема, от там ми издават един лист (формат А4) и ми казват да ида при личния лекар да ми издаде болничен лист.Когато отидах при личния лекар, тя ми казва "кой ти е написал това?", аз и отговорих в спешния кабинет сутринта, а те ми отговори и "ами аз съм тук от сутринта",аз и обясних че в 7 ч. съм отишъл на спешния, а тя пак нейното си знаеше защо не съм отишал при нея.Та въпроса ми е има ли право личния лекар да не ми издаде болничен лист?

lion

Мнение от lion » Сря Фев 24, 2010 7:22 pm

"Дали личният лекар може да откаже да издаде болничен лист?" - ами естествено че може да откаже. След преглед при необходимост (по преценка на лекаря) той може да издаде болничен лист - все пак е финансов документ за който лекаря носи пълна финансова отговорност.

Правилният въпрос е - "Може ли личният лекар да се отнася грубо и неучтиво с пациента?" - не, не може.

Но знаете ли, че всеки лекар който ви е прегледал може и има право да ви издаде болничен лист. Моят въпрос към вас е - "Защо лекарите в спешен център не са ви издали болничен лист след като са ви прегледали, а ви препращат на личния ви лекар?".

Отговори