Помощни средства за инвалиди без направление №3?? Как?

Форум за взаимопомощ на общопрактикуващите лекари в България

Модератори: fotografa, Група на лекарите

Отговори
george

Помощни средства за инвалиди без направление №3?? Как?

Мнение от george » Сря Апр 18, 2007 10:45 pm

Често в процеса на работата ни /ОПЛ/ възниква нужда от изписване на помощни средства - инвалидни колички, тоалетни столове, проходилки, антидекубитални дюшеци, възглавници и пр. неща, които често спасяват живота на пациента в ранния период след изписването им от болниците,/ специално за антидекубиталните дюшеци/, но процедурата за получаването е тромава и или е необходимо болния / често с инсулт или счупване на тазобедрената става/ да се прати за изготвяне на протокол от специализирана ЛКК от университетските УМБАЛ с направление №3 или срещу заплащане на касата на съответното лечебно заведение и след едноседмично ходене по мъките , след подаването на молба в соц. грижи по местоживеене и след 2 седмици бавене им се отпускат помощни средства често и втора употреба, дори и недезифекцирани...
Останах приятно изненадан, че вече и за тази недомислица е намерено решение. В кабинета ме посети представител на няколко от водещите лицензирани фирми за помощни средства, която представя пациента на ЛКК без направление №3,а при нужда и на място в дома /в случай на тежко болни обездвижени пациенти/, съдейства за попълване на документите, доставя средствата в дома на болните напълно безплатно и най-важно- без лимитните направления №3!!! Всичко е качествено, ново, с гаранционен сервиз :lol:
Бих желал да помогна на повече колеги, които имат подобни проблеми да ги решат. Ако администратора разреши, ще публикувам координатите за връзка
Последна промяна 1 на george, променена общо 0 пъти

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Чет Апр 19, 2007 11:10 am

Разбира се, нали за това е форума - взаимопомощ!

george

Координати за връзка

Мнение от george » Чет Апр 19, 2007 10:01 pm

Публикувам координатите на представителя д-р Евтимова
тел: m-tel: 0884-125-760, или за Globul 0895-625-487

fotografa

Мнение от fotografa » Пет Апр 20, 2007 10:10 pm

Това ми се струва много важно съобщение и ще помоля администратора да маркира темата като такава. Съдя по себе си - майка ми е инвалид и не можеше да излиза навън докато не взех една инвалидна количка назаем. Всяко нещо подобряващо качеството на живот е от голямо значение за такава категория хора , а и за близките им. Не ми се ще, но всепак ще спомена за значението на антидекубиталния дюшек. Пред очите ми са се разлагали живи хора докато не дойде мъчителният им край. Ако вместо това бяха взели антидекубитален дюшек...

Отговори