Надежда всяка оставете

Форум за взаимопомощ на общопрактикуващите лекари в България

Модератори: fotografa, Група на лекарите

Отговори
fotografa

Надежда всяка оставете

Мнение от fotografa » Съб Юли 24, 2010 5:10 pm

Имах си лични проблеми и от месеци почти не съм влизал в интернет. Не съм стоял безучастен към проблемите на съсловието. Проведохме срещи и с бившия министър Нанев и с новата министърка Ана - Мария Борисова. Нанев беше диалогичен, но с новата министърна срещата протече изнерващо и колегите напуснаха министерството ядосани и разочаровани. Събитията около мен ме накараха да си дам една равносметка какво стана откакто практикъвам медицина, как се развиха нещата след десет години здравна реформа. Сега виждам, че нещата не са много добре и няма никаква тенденция да се подобрят. Никой от управляващите (които и да са те) не го интересува медицината, лекарите или пък нуждите на хората. Интересуват ги само парите и как да гепят нещо. Толкоз. Помислих си да несъм в депресия и така да ги преживявам нещата, затова се обърнах към колежката, с която дежуря днес и която виждам за първи път. Попитах я за работата и, за семейството и, за дома и, питах и за настоението и, за да се убедя, че тя самата не е в депресия и няма да даде негативна оценка на ситуацията поради субективни причини и накрая изплюх камъчето и заявих, че искам да зная как живее един лекар като нея. Мигновенният отговор беше: Ужасно!

Отговори