Лечение на акне (2. тема)

Модератори: fotografa, Bulgaricus

Заключена
pesho

Мнение от pesho » Пет Мар 26, 2010 3:16 pm

marty anty _ колкото до твоя въпрос !Пия го вече 5 месец на 12 май права 6 месеца точно и го спирам отвсякъде .РЕЗУЛТАТ ли .. еми има резултат , но остават подутини като пъпка - вътрешна ,които нз дори дали се махат .
2.Аз също съм абитируент .5 месец и все още съм си акнеичен агент .. със изсъхнали усти и кожа което е хубаво , но до бала знам че няма да сам това което желая... въпроса е дали ще се излекувам . в което силмо вярва !
3.Аз също много се харесвам .. като цяло и фигута и лице и т.н но АКНЕТО ми ебава майк...та,много момичета са ме харесвали и до сега ако нямах акне всичко щеще да различно така е ,,,НО това е работата такава каквато е ... ша се борим цял докато не стане да му ебем майката ..
Съжалявам за ругатните , но само така мога да изкажа това което ми е на сърцето .... Успеееххххх и дано става вече мечтата.която чакаме цял живот !
4.Колкото до нашия съветник булгарикус .искам да ти задам ено въпросче,Казваш че няма и не е добре да ползваме сапун..ясно ама ако ползваме след терапията цветни кремове и фактори ... как ша ги измием без Сапун ? Благодаря

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Съб Мар 27, 2010 4:35 am

Аз съм писал,ч е къпането е достатъчно. Тук става дума да не се къпете по два пъти на ден и още няколко пъти да се миете със сапун. Ако не се къпете вечер, можете да ползвате сапун, да. Има си и мокри кърпички за отмиване на кремовете с алое вера и без никакви добавки, които може да се ползват вечер, при положение, че се къпете сутрин.

pesho

Мнение от pesho » Съб Мар 27, 2010 12:04 pm

Почистващи кърпички с алое вера като тези ли = http://www.okto.bg/product.aspx?id=149 8)

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Съб Мар 27, 2010 1:55 pm

Да кажем, че стават.

Скъпи ми се виждат, защото тук 100 броя струват 1.30 Евро, а тези са 1.30 лева за 15 броя.

Не трябва да е нещо скъпо, а просто да се избягва непрекъснатото сапунисване.

ramzess

Мнение от ramzess » Вто Мар 30, 2010 9:08 pm

Благодаря на Bulgaricus за изчерпателния отговор на предишния ми въпрос. Имам още едно питане до Вас и ще се радвам да ми отговорите, когато имате възможност :
Преди това отново да спомена, че съм висок 191см и тежа около 118кг.

След направени кръвни изследвания и повторна консултация с лекар (проф. Цанков от кожната клиника към Александровска болница), днес ми беше назначено лечение с Роакутан по 60мг дневно (3 пъти на ден по 20мг). Тъй като през последните 2 седмици ползвам Зинерит лосион сутрин и вечер + измиващ гел за лице на Eucerin, лекаря ме увери, че мога да продължа да ги ползвам по време на лечението с роакутана. Даже спомена, че роакутана си засилвал действието в комбинация със зинерита. Бих искал да споделите Вашето мнение и препоръка относно предписаното лечение. Ще се радвам и други форумци, които са приемали/приемат Роакутан да споделят мнението си, тъй като съм малко объркан. Благодаря предварително на всички за отговорите.

jjjay

Мнение от jjjay » Вто Мар 30, 2010 11:45 pm

Здравейте,в момента и аз използвам Зинерит,заедно с измиващ гел ефеклар на Ла Рош,както и флуида Ефеклар К,който нямаля мастната секреция.Успоредно с това пия и бирена мая.За сега положението е добре.Имам 2-3 пъпки по челото.Притесняват ме червените пигментации(петна),които остават.Има ли процедура,която помага за тяхното премахване или някакви избелващи кремове и лосиони като тези на биотрейд например biotrade-bg . com/index.php?p=8&l=1&c=4 Имат ли ефект тези продукти?В едно комзетично студио видях,че премахват петна,тези дни ще разуча как стоят нещата.Иначе дерматоложката от Варна ми предложи дермаобразио през есента или зимата.Това е за сега.Благдаря Ви.ПоЗдрави.

pesho

Мнение от pesho » Чет Апр 01, 2010 9:14 pm

Здравей Bulgaricus , както досега искъм да се допитам до твойто мнение и ако може да ми отговориш на въпроса .
Преди да задам въпроса си искъм да кажа , че изледванията са ми налице и съм мнгого добре с черния дроб и организма като цяло , затова ми остават 1 месец и 10 дена до края на лечението и мисля ,че спокойно мога да си приемам хранителни добавки без риск ( зависи какви разбира се :wink: !

1.Въпроса ми е влияят ли хранителните добавки на акнето, кой са най - удачни за приемане ежедневно и постоянно като протеина напраимер , и ако не влияят КАКВИ би ми препоръчал ти ,кой вид ,коя марка и т.н
2.Тренирам си , но Искам да покача килограми . Много съм слушал .че хранителните добавки причинявали и усилвали акнето и затова искам да съм сигурен в твойта препоръка ..... защото никога не бих рискувал добавки за моято визия и щастие (макар че сме си говорили че не влияят повечето и може да се вземат с мярка и удоволствие за нормални ефекти) ,
3.С една дума ми кажи кои са достъпните добавки за мен и че няма риск за акен или появата му ... макар че знам че почти не влияят ... акенто си е чисто вътрешно заболяване ... Мерси много

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Пет Апр 02, 2010 4:45 pm

@ramzess

Да, можете да продължите да ги ползвате, щом лекарят така Ви е казал. Аз няма какво друго да Ви кажа, щом вече има предписано лечение, освен че то трябва да се следва.
Въпреки всичко 60 мг дневна доза изотретиноин, съчетана с комбиниран препарат от еритромицин и сапун + още едно лечебно средство ми се струва много „ударна”. Въпросът е колко тежко Ви е акнето и какви резултати искате да постигнете за какво време. Eucerin имат 30 различни продукта, Вие този с урея ли приемате?

@jjjay

За процедури много сме писали досега. Основно са две – с лазер и химическа и зависят от степента и дълбочината на засегнатите участъци. Във всеки случай се прави всичко при дерматолог, а не при козметик.

@pesho

Здравей,

няма протеинна хранителна добавка, която да е напълно безрискова. Хормонните препарати, които са лекарства, а не хранителни добавки са много по-опасни.
Всеки трябва с оглед на информацията, която е медицински от значение да си прецени, дали иска да поема риск и ако „да”, то до колко и при какви условия.
Никога не съм препоръчвал прием на добавки, но ако някой се е решил твърдо да ги приема е добре да си избере най-малко вредния вариант.
1. Зависи за кои хранителни добавки говорим – бирената мая е хранителна добавка и тя има действие срещу акнето. Когато се приемат протеини е много важно те да са в 100,00%-това чистота, дори и 1% странични вещества имат много лошо действие върху бъбреците и черния дроб. Важно е и да се приемат само проеини, а не да кажем яйца – които съдържат в по-голямата си част холестерин и в по-малката си част протеин. Добре е протеинът да е западноевропейски – холандски или немски. Те се произвеждат най-масово и имат най-доброто съотношение между цена и качество. На тази страница напишете creatin: http://www.sanicare.de и каквото продават, всичко е приемливо. Не знам как ще го намрите в България, но в България няма собствено производство, така че няма да е трудно.
2. Няма директна връзка между протеин и акне, НО колкото повече потене, т.е. спорт, толкова повече пъпки ще се появяват. И въпреки всичко това не е причина да не се спортува. За качване на тегло можете да приемате 2 г креатин преди и 2 г след спорт, съчетани с някое средство за отслабване, като „Алмазед”, например, като препоръчаната доза за единичен прием я делите на две равни части преди и след спорта – 20 мин преди и веднага след спорт се приемат тези добавки. Добавката за отслабване, води до покачване на протеинното тегло, ако се приема по този начин, без да се пропуска ядене. Важно е да правите малки серийки с голямо тегло, а не обратното. Загряването е ключовият момент и ако не внимавате, можете да пострадате, не забравяйте, че 2/3 от всички наранявания идват при спорт.
3. Общите препоръки са, че с всеки грам креатин трябва да се пие по един литър вода на 24 часа, за да се намали опасността за бъбреците. При мускулни проблеми, можете да приемате магнезий и калций в препоръчаната дневна доза преди спорт, без други витамини.
4. Акнето също е „вътрешно” заболяване.

Поздрави,
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

ramzess

Мнение от ramzess » Пет Апр 02, 2010 10:42 pm

Bulgaricus написа:@ramzess

Да, можете да продължите да ги ползвате, щом лекарят така Ви е казал. Аз няма какво друго да Ви кажа, щом вече има предписано лечение, освен че то трябва да се следва.
Въпреки всичко 60 мг дневна доза изотретиноин, съчетана с комбиниран препарат от еритромицин и сапун + още едно лечебно средство ми се струва много „ударна”. Въпросът е колко тежко Ви е акнето и какви резултати искате да постигнете за какво време. Eucerin имат 30 различни продукта, Вие този с урея ли приемате?

Благодаря Ви за бързия отговор!
Въпросният измиващ гел се казва Еucerin dermo purifyer reinigungsgel (200мл)
На въпроса Ви колко тежко е акнето ми - според лекарите изобщо не е тежко, аз също бих го определил като "леко" тежко. Относно "ударната" доза, точно от това се притеснявам - да не се "претовари" кожата на лицето и да се получат някакви нежелани усложнения... Днес ми е първи ден от приема на Роакутана, след 2 седмици съм на контролен преглед. Съвети и препоръки винаги са от полза, особено Вашите, така че ще се радвам на Вашия коментар.
Весело посрещане на Великден на Вас и на всички форумци!

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Съб Апр 03, 2010 6:11 pm

@ramzess

Здравейте,

дозата е сериозна, но няма някаква особена опастност, освен вече обяснената. Може всичко да ползвате и все пак трябва да има някаква причина, щом са Ви го предписали.

Внимавайте с напукването на кожата, усните и чернодробните показатели.

Поздрави,
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

nik4o27

Мнение от nik4o27 » Пон Апр 05, 2010 12:27 pm

Честито Възкресение Христово на всички!!!
Булгарикус,привет,вече съм на месец от началото на терапията(приемах по 70мг първите 25 дни,но от седмица минах на 20-0-20,посъветван от теб и ще продължа така до края).Прави ми впечатление,че доста черни точици(трънчета ми се появяват по носа най вече) и един лек сърбеж в очите,който всъщност може да не е страничен ефект,но искам да прочета мнението ти....
Искрени поздрави и благопожелания за здраве и щастие!!!

Заключена