стафилококис епидермидис в очите-лечение?

Модератори: fotografa, Bulgaricus

Заключена
eyestaff

стафилококис епидермидис в очите-лечение?

Мнение от eyestaff » Пон Сеп 21, 2009 2:23 pm

привет на всички
откриха ми stafilococus epidermidis в очите,с години имам симптоми на зачервени очи и подобни на люспици около миглите на очите,на 25г. съм мъж,175,70кг,на резултата от микробиологията след взет секрет пише че имам "чувствителност" ако не се лъжа към
Penicillin-S,Oxacillin-S,Gythromycin-S,Biseptol-S,Ciprofloxacin-S,Vancumycin-S,Clindamycin-S,
От около месец очният лекар ми предписа какпки за очи Цилоксан коити съдържат Ципрофлоксацин,слагах ги 2 седмици по 3 на ден,2 седмици по 2 на ден и сега 5тата седмица по 1 на ден,всичко това по негово предписание,като забелязвам известно подобрение,знам че този вид стафилококи не води до увреждания на органи :

въпросът ми е
1.трябва ли да комбинирам този антибиотик под формата на капки с друг и да ги прилагам паралелно при лечението на тези инфекции,
2.мога ли да очаквам ли че след няколко месеца непрекъстато лечение ще се изчистя от инфекцията,
3. има ли хранителни продукти които не е желателно да се консумират при лечението на стафилококис епидермидис?

ще се радвам на коментари от запознати с тази инфекция

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Нед Сеп 27, 2009 4:58 am

Здравейте,

1. Пер оралната медикация при очни инфекции е много неефективна, защото части от очите имат дифузивно изхранване и са много недостъпни за пер орален антибиотик. При много тежки инфекции е възможно капките да се комбинират с продължително интравенозно лечение, но поради високата опастност от усложнения не трябва на всяка цена да се прекалява с лечението.

2. Не. Не можете. Няма гаранция. Може 30 дни да си слагате капки и нищо да не стане.

3. Не.

Поздрави,
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

Заключена