Йога на 108 години чете лекции в България

Хомеопатия, ирисова диагностика, арома-лечение, рейки и всичко останало, което не ползва методите на конвенционалната медицина. Лечението чрез алтернативна медицина не може да замени посещението при личния Ви лекар!

Модератор: Bulgaricus

Отговори
fotografa

Йога на 108 години чете лекции в България

Мнение от fotografa » Сря Юли 15, 2009 11:31 pm

Големия ми син каза, че не би искал да му преподава, защото можел да умре :lol: :lol: :lol: . На мен обаче ми е много интересно. Майкъл Джексън въпреки чудесата на медицината се спомина преждевременно, а трябваше да доживее 120 години. А този човек живял скромно цял живот. Мисля, че има какво да се поучим.

ptomoff
Site Admin

Re: Йога на 108 години чете лекции в България

Мнение от ptomoff » Чет Юли 16, 2009 10:44 pm

fotografa написа:Мисля, че има какво да се поучим.
Да танцуваме по-малко от М.Дж.?

fotografa

Мнение от fotografa » Пет Юли 24, 2009 6:20 pm

Не бе! Да се греем на слънце вместо да ядем месо :wink: . Големия белгийски психолог на рича йога "велика човешка практика" . Учи ни как да живеем здравословно.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Пет Юли 24, 2009 10:48 pm

Аз пък си мисля, че в неговото вегетативно състояние е естествено да живее по-дълго, след като има и занижена обмяна на веществата.

jasi

Мнение от jasi » Пон Юли 27, 2009 5:12 pm

Слънчево хранене?Направо мечта.За момента - невъзможна!
Трябва първо различно физическо тяло от това , с което разполагаме.
Трансформацията не може да се получи с никоя от масово предлаганите техники.
Всички тези техники се дават за да балансират определен аспект на нашето съществуване.
Познавам хора, които дълги години са изпълнявали йога-практики и са в отлично здравословно състояние , но и те са зависими от храната.Разбира се задоволяват се с малки количества и са вегитарианци.

Познавах и хора , които живееха хранейки се изключително ограничено и вече не са между живите .

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Пон Юли 27, 2009 9:45 pm

За този дядка едва ли поставяш под съмнение, че наистина се храни със слънчева светлина.

jasi

Мнение от jasi » Вто Юли 28, 2009 12:00 pm

Бях на лекция на Хира Манек , който даде метод за гледане на слънцето.
С този метод се цели отслабване на болестните симптоми и подобряване на здравето.След поне 6 месечно практикуване на техниката , която описа , Манек каза , че може да се забележи намаляване на количеството консумирана храна.След 8-9 месеца гладът може напълно да изчезне.
Манек е имал три строги поста през , които е наблюдаван от медицински екипи.
Най-дългият пост е продължил 411 дни.
Има и други необясними от медицината феномени , напр.тези които си спират сърдечната дейност и дишането за многодневен период и дори са заравяни в земята .Същите успяват без външна намеса , след определено време да върнат дишането си и сърдечния ритъм.
Хира Манек обаче е на 72 години и си отговаря видимо на годините , а вие пишете за йога на 108 години , който чете лекции.Не съм го виждала другия йога.Пишете ако ви е впечатлило нещо от това , което е казал.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Нед Авг 02, 2009 5:46 am

Днес в линейката имахме една баба на 106 години, която сама дойде до носилката. Не и личеше да се е лишавала от нещо някога.

jasi

Мнение от jasi » Пон Авг 03, 2009 11:37 am

Времето лекува всичко.
За 106 години са се заличили доста от болките и лишенията , дори човек да е минал през тях.

fotografa

Мнение от fotografa » Сря Сеп 23, 2009 12:07 am

А аз се чудех защо зелените човечета са синоним на извънземните, а то било за да фотосинтезират :lol: и така да не дават пари в супера. Колкото за оня 108 годишен йога - той бил здрав като бик на младини и даже практикувал бойни изкуства. Не говори фантасмагории, а обикновени човешки неща. Вероятно умее да контролира обмяната на веществата. Ония дето се блъскат със стероиди също са добри в това. По своему :lol: :lol: :lol:

jasi

Мнение от jasi » Сря Сеп 23, 2009 8:46 pm

Те всички говорят за обикновенни човешки неща , а в същото време "необикновенните" ги държат в тайна.Само да си блъскаме главата как ги правят :roll:
Който иска да се прави на зелено човече да си спомни приказката за магарето на Настрадин ходжа "тамън магарето се научи да не яде и взе че умря" :D

fotografa

Мнение от fotografa » Нед Ное 15, 2009 11:43 pm

Медицината е пълна с необикновени неща. Наблюдавани са такива неща, които обикновения разум трудно може да приеме. За мен положението е следното - човек трябва да спазва режим на жовот и хранене, хигиена на тялото и ума, трябва да се храни балансирано и да се движи достатъчно. А който иска може да практикува специални техники за развитие на ума и тялото. Мисля, че човек може да доживее доста дълго, да развие невероятна сола и исдържливост, но всичко това все пак има някакви граници.

Отговори