Към какъв специалист трябва да се обърна?

Модератори: fotografa, Bulgaricus

Заключена
keldorn

Към какъв специалист трябва да се обърна?

Мнение от keldorn » Пон Мар 02, 2009 9:39 pm

Здравейте.
Проблемът ми е, че преди две седмици напипах някакво образование (с големината на грахово зърно, но малко по-сплескано) от вътрешната страна на бедрото ми. Само при допир ме боли - в останалото време не изпитвам дискомфорт.
Към какъв специалист трябва да се обърна, за да диагностира проблема (идеята да чакам 3 часа пред личния доктор, за да ми каже 2 думи не ме блазни...) и какво евентуално да очаквам? Възможно ли е да е туморно образование или просто някоя мастна жлеза/лимфен възел се е възпалила?
Благодаря за оказаната помощ.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Чет Мар 05, 2009 5:37 pm

Къде точно на бедрото - до коляното или по-нагоре в посока таз? Вижда ли се нещо, или само го напипвате?
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

keldorn

Мнение от keldorn » Чет Мар 05, 2009 7:24 pm

Намира се, приблизително, където е поставена червената точка в тази снимка: h t t p :// img114. imageshack. us/ img114/ 7392/ 74610271 .jpg . Не се вижда, само може да се напипа.
Преди няколко часа бях при личния си "доктор", който без моя помощ не успя да го намери, но след като му го показах, беше почти сигурен, че е тумор. Предложи ми 2 варианта - или да изчакам един месец и ако не изчезне пак да отида при него, или да ми даде направление за хирург.
Та утре ще ходя за консултация при хирург :roll:
В направлението е поставил като диагноза "Други доброкачествени новообразувания на съединителната и други меки тъкани".

За да се види линкът със снимката, трябва да се изтрият интервалите.

keldorn

Мнение от keldorn » Чет Мар 05, 2009 7:33 pm

Също така забравих да спомена, че съм на 23 години и водя доста застоял живот - прекарвам над 14 часа дневно пред компютъра...

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Чет Мар 05, 2009 7:38 pm

Здравейте,

да, вероятно е тумор, но тумор означава "нещо чуждо" и може би е възникнал от запушена жлеза и трябва да се изреже. Нямате основания за притеснение. Възпалена сливица е по-опасна. Хирургът със сиурност ще иска да го отреже - това му е работата.

Поздрави,
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

Заключена