Сайта на МЗ

Форум за взаимопомощ на общопрактикуващите лекари в България

Модератори: fotografa, Група на лекарите

Отговори
lion

Сайта на МЗ

Мнение от lion » Нед Мар 01, 2009 5:52 pm

Днес видях новия сайт на МЗ (всъщност отдавна не съм го посещавал - откога изглежда така - сигурно откак имаме нов министър). Мноооого красиво направен (явно за много пари - от нашите данъци), но единственото което забелязах е че е изчезнал форума. Тия наши политици бягат (като дявол от тамян) всячески от възможноста някой да може да каже нещо без те да имат контрол над това - цензура. Затова на въпроса им дали ми харесва новия им сайт отговорих "НЕ". Впрочем там е единственото място където можеш нещо да кажеш. Но така и не можах да видя резултатите от гласуването на всички дали вота си. Иначе има специална страница с похвалите към МЗ - браво, големи ръкоплещения, голема работа сте - колкото две малки.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Нед Мар 01, 2009 9:23 pm

И по западните министерства няма форуми. Това не е цензура. Свободата на словото не е активна задача на държавата, а частна инициатива. Поне правно е всичко о.к.
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

lion

Мнение от lion » Вто Мар 03, 2009 6:43 pm

И аз не твърдя че има нарушен някакъв закон :) . И това че на запад го нямало не значи също нищо :) . Познавам много добре нашето идолопоклонничество - дали на изток, запад, север или на юг - няма значение :) . То и в Бангладеш го няма :) . Обаче тези хора са на постовете си косвено (чрез парламента) избрани пт гражданите за да служат на гражданите. Но все още не сме имали управник с такова мислене - за разлика от запада :) . Нзок например имаха форум който всеки ден беше заливан със спам и бъркочи (което изобщо не е редно), но говори за отношението към институцията. Сега пак имат раздел за въпроси и отговори - реализират все пак някаква обратна връзка с хората. А този министър и тези управници нали ще искат след няколко месеца пак да спечелят власта - как се поинтересуваха какво ги вълнува хората, къде ги сърми че да ги почешат :) , Какво искат хората да бъде променено, от какво се оплакват. Или те упавниците ще извадят пак едни голи и нереализуеми обещания и се надяват заспалия ни народ пак да ги преизбере. Баста! :evil:

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Вто Мар 03, 2009 7:08 pm

Какво лошо виждаш в това всичко да е в недържавен форум?
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

lion

Мнение от lion » Вто Мар 03, 2009 7:19 pm

Какво значи "всичко". Ако и управлението на държавата ще е в недържавен форум - нямам нищо против :D . Но става въпрос за това че един управник след като бъде избран трябва да се вслушва в тези които са го избрали, или поне да имитира такава дейност. Но не! След кат седне на бюрцето си трябва максимално да се забарикадира - никой да не му пречи да работи спокойно :) , да се грижи денонощно за благото на народа си дет го е виждал от как е избран :? . Има много други начини да се организира обратна информация по електронен път - не са само форумите. Проблема е че ги е страх да отворят приказка с простолюдието, щот мож да излезе (току виж) някоя кирлива риза - не че нямат :!: .

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Вто Мар 03, 2009 8:12 pm

Съгласен съм с теб, но управлението никога не може да става он лине или във форуми. Те могат да бъдат само непредставителна извадка за мислите и тревогите на част от населението. Всеки от началниците в МЗ си има и имейл, адрес, факс и телефон, по които може всеки да се оплаче, а неправителствени платформи могат да дават форум и сцена на свободата на мнението.

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Сря Мар 04, 2009 5:05 pm

Bulgaricus написа:Всеки от началниците в МЗ си има и имейл, адрес, факс и телефон, по които може всеки да се оплаче...
Личи си, че не живееш в БГ :p.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Сря Мар 04, 2009 11:05 pm

Аз ги видях на страницата на МЗ, не съм си го измислил.

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Съб Мар 07, 2009 7:19 pm

Не съм казал, че си го измисляш. Но се опитай да установиш контакт чрез тези данни.

Отговори