ТЕЛК-Противопоказни условия на труд:ВСЯКАКЪВ ВИД ТРУД

Модератори: fotografa, Bulgaricus

Заключена
Pensioner

ТЕЛК-Противопоказни условия на труд:ВСЯКАКЪВ ВИД ТРУД

Мнение от Pensioner » Чет Юли 31, 2008 10:36 pm

Здравейте,
Имам следния проблем: В ТЕЛК решението ми, в точка 12 пише:Противопоказни условия на труд:ВСЯКАКЪВ ВИД ТРУД.
Решението ми не е пожизнено, но изтича чак след 14 месеца, а искам да започна работа в скоро време.Оценката на трудоспособноста ми е: 100% трайно намалена работоспособност,с чужда помощ. Към кого трябва да се обърна за промяна на тази точка 12, и какъв е реда? Трябва ли да подавам молба в ТЕЛК, или личния лекар трябва да ми даде направление за комисия?

Нелогична

Re: ТЕЛК-Противопоказни условия на труд:ВСЯКАКЪВ ВИД ТРУД

Мнение от Нелогична » Чет Юли 31, 2008 11:58 pm

Pensioner написа:Здравейте,
Имам следния проблем: В ТЕЛК решението ми, в точка 12 пише:Противопоказни условия на труд:ВСЯКАКЪВ ВИД ТРУД.
Решението ми не е пожизнено, но изтича чак след 14 месеца, а искам да започна работа в скоро време.Оценката на трудоспособноста ми е: 100% трайно намалена работоспособност,с чужда помощ. Към кого трябва да се обърна за промяна на тази точка 12, и какъв е реда? Трябва ли да подавам молба в ТЕЛК, или личния лекар трябва да ми даде направление за комисия?
До колкото съм наясно с решенията от ТЕЛК,можете да обжалвате решението и то само в срок от 7 работни дни.Ако сте пропуснали този срок,личния Ви лекар трябва да Ви даде ново направление за комисия която да реши до колко сте трудоспособен.

Pensioner

Re: ТЕЛК-Противопоказни условия на труд:ВСЯКАКЪВ ВИД ТРУД

Мнение от Pensioner » Вто Авг 12, 2008 12:06 pm

До колкото съм наясно с решенията от ТЕЛК,можете да обжалвате решението и то само в срок от 7 работни дни.Ако сте пропуснали този срок,личния Ви лекар трябва да Ви даде ново направление за комисия която да реши до колко сте трудоспособен.
Аз не искам да обжалвам процентите. Трябва ми само промяна на тази 12-та точка. И без това нямат право да ми забраняват да работя, според хартата за правата на човека.

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Сря Авг 13, 2008 10:01 am

"Промяната" на тази точка, може да стане само чрез обжалване на ТЕЛК в частта точка 12.

Pensioner

Мнение от Pensioner » Сря Авг 13, 2008 2:18 pm

ptomoff написа:"Промяната" на тази точка, може да стане само чрез обжалване на ТЕЛК в частта точка 12.
Именно това ме интересува. И по-точно, какъв е реда за подаване на молба.

Заключена