Глобявани ли сте скоро?

Форум за взаимопомощ на общопрактикуващите лекари в България

Модератори: fotografa, Група на лекарите

Отговори
elinik68

Глобявани ли сте скоро?

Мнение от elinik68 » Нед Май 28, 2006 9:54 pm

Колеги, напоследък установявам, че все по-често ни проверяват и естествено ни глобяват. Тъй като обществената нагласа е много негативна към нас, колегите се притесняват от разгласяване на това как е протекла проверката и дали е последвала санкция. Все по-чести са репликите "Провериха ме и всичко беше наред". Сами разбирате , че това е невъзможно нали? :lol: Тук можете да си излеете душата и да ви олекне. А може и да е от полза за все още непроверените!

fotografa

Мнение от fotografa » Сря Май 31, 2006 2:29 pm

В близко време ми беше наложена глоба от РИОКОЗ. Съвсем тенденциозно, защото закъснях 10 дни с един глупав отчет, но пък за сметка на това от месеци наред бях в болнични, защото ме бутна кола. 200 лв! Парите да не растат по дърветата! Инспекторът хич не искаше да ме глобява, но явно му бяха връчили ултиматум - или да глоби или да си загуби работата. И ми се намекна да дам обяснение и щели да намалят глобата или да я отменят. Истината е че просто искаха да се гаврят. Защото не обърнаха внимание на купа с болнични ,които им сложих на бюрото, но в същото време отмениха глоби на "свои" хора. ( Откъде знам!? - Едно пиленце ми каза :wink: ) Съответно се видяхме в съда, делото се отложи, а на следващото заседание адвокатът беше в чужбина и съдиятта намери най-лесното решение да се оттърве от делото - потвърди глобата. На втора инстанция ще я отменят. ОБЕЩАВАМ ВИ! Това дело не го водя за 200 лв. То ми струва много повече! Водя го в името на всички Джипи-та, които са тъпкани и унижавани вече 6 години.

george

Глоба от РЗОК

Мнение от george » Вто Окт 17, 2006 8:52 pm

Дата на проверката в практиката ми: м. 10 .2006г, гр. София
Обхват на проверката: Пълна
Екип :2 лекари от НЗОК и РЗОК гр. София
Оборудване- набляга се на скъпото оборудване- ларингоскоп, кислородна бутилка, редуцир вентил, аспиратор, Амбу, гин стол,сонди
Спешен шкаф- наблага се на опияти и психотропни,/ фентанил, Лидол/ годност, банки- пр. Манитол,
Бумащина- Искат х 30 досиета за следните таргетни групи / да им извадите от картотеката/: На всички документи- подписи и печати!
1. 30 детски профилактични прегледа - следят- в амб.писано: РР, визус, нервно- психично развитие, антропометрия и прочее по приложението на НРД
2. 30 профилактични - следят за ИТМ, окултни, кр. захар с наш грюкомер,урина, изследване на мл. жлези и обучение, пуснати изследвания и пр.
3. 30 диспансерни досиета х 15 АХ и 15 диабетици.
- за АХ I10- 2 прегледа с 2 ЕКГ и 2 консулта - очен и кардиолог + липидите
- за АХ I11 - 4 прегледа- търсят им и ехокардиографии- на 2 години
диабет- най-уязвимата група- 3 диспансерни - задължително- Неврологичен статус, на всеки диспансерен преглед с ЕКГ- /следят и датата на екг-то/в 2 от 3 те прегледа да има отбелязано изследване на на кр. захар със собствен глюкомер, и пуснати 3 профила и/или гликиран хемоглобин,
Съвет:
-пригответе х 30 представителни "образцови" досиета от групите- детски, профилактика, диспансер, ако имате и от рискови групи, които в случай на проверка да са супер изрядни и да им ги извадите бързо и без суетене.
-Проверявайте редовно спешния шкаф- наличност и годност- ежемесечно
-Ако нямате някакво оборудване- да имате валиден договор за съвместно ползване
Е, ако нищо не намерят...могат да се хванат за правописа

fotografa

Мнение от fotografa » Чет Окт 19, 2006 8:39 am

Благодарим ти, george! Това се казва съвет! Днес ще седнем и ще прегледаме със сестрата досиетата и ще оправим каквото можем. Надявам се и останалите колеги да прочетат и да си турят нещата в ред. Иде краят на годината и е очаквано да минат на проверки. Мога да посъветвам колегите да гледат на глобите като на един вид неустойка при неизпълнение на диговора в тоя случай. Не каза все пак глобиха ли те?

george

Мнение от george » Пет Окт 20, 2006 8:24 pm

:D Ор да разбира се! 3 диабетика без измерване на кр.захар с мой глюкомер= 3 х 90 лв-та 270 лева! и както се казва в спортния тотализатор /ТОТО/- На печелившите- ЧЕСТИТО!!! или казано другояче- Кайто играе - пичели, който не играи - не пичели. До следващия тираж, колеги!

fotografa

Мнение от fotografa » Вто Ное 21, 2006 10:37 pm

Некои изгореха, а аз се стегнах и леко сложих диспансера в ред. Като погледнах картината, която съм нарисувал ми заприлича на соцреализъм. Ами дето викаше баща ми - с пръдня боя не става.

george

Закон на Коен

Мнение от george » Пет Май 11, 2007 2:33 pm

Във всяка бюрокрация бумащината расте и трябва да отделяте все повече време да пишете и по-малко да работите. Устойчивост се постига, когато отделяте цялата си време за да пишете!!!

fotografa

Мнение от fotografa » Пет Май 11, 2007 11:58 pm

Тошката Еров отнесе глоба 1000 лв след проверка провокирана от случая с Теодор Даков. За мен си е чиста наказателна акция на касата. Мисля, че е било неудобно да се глобява, там където е станал инцидента, защото може да разлаят кучетата - цялото внимание на медиите беше насочено натам и не беше ясно как могат да се извъртят нещата. Току виж някой взел страната на джипитата. Но като глобят лекаря, чийто пациент е починал другите веднага ще направят връзката. Демек - "Внимавайте да не ви последва и вас същото!"
Аз мисля така, а вие споделете как е според вас.

george

Мнение от george » Сря Май 23, 2007 6:45 pm

fotografa написа:Тошката Еров отнесе глоба 1000 лв след проверка провокирана от случая с Теодор Даков. За мен си е чиста наказателна акция на касата. Мисля, че е било неудобно да се глобява, там където е станал инцидента, защото може да разлаят кучетата - цялото внимание на медиите беше насочено натам и не беше ясно как могат да се извъртят нещата. Току виж някой взел страната на джипитата. Но като глобят лекаря, чийто пациент е починал другите веднага ще направят връзката. Демек - "Внимавайте да не ви последва и вас същото!"
Аз мисля така, а вие споделете как е според вас.
Действат като щурмови SS отряди, тактиката е от Виетнам "опожарена земя", но ние ,Старите войници/ кучета/ не се плашим от тях, ще ги надживеем, ще ги надхитрим и ако можем...ще ги нае--м!!!

fotografa

Мнение от fotografa » Пет Май 25, 2007 7:50 pm

Единият от проблемите на реформата е , че от нас се очаква да действаме и като мениджъри и администратори без да е помислено, че не всеки е способен да върши такъв вид дейност. Може добре да работи лекарска работа но да се оплете в организацията. Все е едно да накарам някой счетоводител да почне да лекува.

george

публикувам линк към Методиката за одит на касата

Мнение от george » Вто Юли 17, 2007 10:02 pm

fotografa

Мнение от fotografa » Пон Авг 20, 2007 9:09 pm

Какво по - точно искаш да кажеш с този линк?

fotografa

Мнение от fotografa » Съб Сеп 15, 2007 8:11 pm

Чета в пресата, че много джипита били глобени с потресаващи суми за надхвърлени регулативни стандарти. Мисля, че обществото издевателства над лекарите след като шпозволява това да се случва.

Отговори