Помощ,кой ще ме излекува?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра.

Модератори: fotografa, Bulgaricus

Отговори
fotografa

Мнение от fotografa » Вто Сеп 29, 2009 7:38 pm

Животът на нито един човек не е преминал без смисъл. Всеки е оставил своя следа. Човек все от нещо трябва да умре. Хайде да пием бира, ама поне след седмица, че много гадно - не мога да се обърна и не знам на кой свят съм от работа. :) - Държа на стила, та моля да ми простите изказването.

vanes

Мнение от vanes » Вто Сеп 29, 2009 9:24 pm

Супер:-) и аз съм много заета тази седмица. Ти в София ли живееш, че ако трябва да ходя някъде другаде, няма да имам сили :roll:

А с Булгарикус кога ще пием бира:-).

Имам и един друг въпрос, ако човек има кръвохрачене, а две седмици преди това са го лекували от бронхопневмония от какво е болен? По принцип знам че това е гадния симптом за туберколоза и рак, но нали може да е и нещо друго?

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Сря Сеп 30, 2009 9:58 pm

Ola, Ванес!

Радвам се, че си тук отново и се надявам, че вече си по-добре от преди. Мисля си, че администраторът ще направи изключение по тази най-дълга до момента тема, като разреши да пишем под нейното заглавие. :)

Трябва да уточня, че никога не съм казвал, че някой е умирал, защото имал халюцинации! В случая на пациенти със заболяването на баща ти, което е било достатъчно дълго хемотерапирано метастазите водят до неврологични смущения, разговорно познати като "халюцинации". Нека да не се остава с грешно впечетление за някоя от публикациите ми.

Алкохол отдавна вече не пия и всъщност рядко съм пил - не ми оказва никакво действие и предпочитам друга форма на загуба на съзнание и вестибулярни смущения. :) Та, като прелитам през София мога да ти се обадя, ако правилно съм разбрал желание в тази насока, което е и от моя страна налице, разбира се. :)

Кръвохраченето е обикновенно при тази картина стрептококова инфекция и спукани капиляри - трябва да се направи посявка с антибиограма и после вероятно лечение с ципро.

Поздрави,
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

vanes

Мнение от vanes » Сря Сеп 30, 2009 11:11 pm

Аз честно казано незная защо хората ходят по лекари, за да харчат време и нерви като могат да си седят тук и да си говорят с вас! Тук ползите са повече от вредите:-)!

Булгарикус, много се радвам, че ще кацнеш някой път да пием бира, то и аз не пия бира, обаче ще измислим какво да пием:-)! Това за халюцинациите не е много сигурно според мен, но вие, лекарите, поне си имате обективно обяснение. Какво означава "хемотерапирано"?

Не мога да си го обясня този рак. Как може човек да си е супер добре и изведнъж да получи рак и да умре за 3 месеца, като при това до обяд, преди да умре, си ходи, говори и мисли нормално. Как така започват да се делят тези клетки, толкова ли няма начин как да се подскаже на организма, че са фалшиви... познавам един лекар, които веднъж дойде при мен по друг въпрос, преди време... и каза че се занимавал с някакъв метод, според който ракът да се лекува без агресия към раковите клетки, а като те се приучат да съжителстват с организма... незная дали беше луд... някои хора се справят. Вече уж съм по-добре, но си минах всички етапи на стреса и с времето ми става все по-мъчно. Много е гадно да трябва да си изтриеш номера от телефона, да не ти се обажда вече, да не си облича дрехите и да си остави нещата. Нищо в живота не може да ти се реваншира за загубата. Когато видя по улиците, в метрото или някъде някой човек който си плаче сам - зная защо плаче. Но стига толкова... както казва Хемингуей - смъртта просто е курва!

Надявам се при теб Булгарикус нещата да са по-наред и да внимаваш с вестибуларните смущения и загубата на съзнание:-)!

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Чет Окт 01, 2009 1:18 am

Моля ти се, тези странични ефекти винаги само при други съм ги наблюдавал. :)

Тук не могат да се решат проблеми по принцип, а да се дадат само насоки и "гореща информация" как да се решат.

Не съм сигурен, че дума "хемотерапирано" съществува, но съм я употребил като прилагателно от "хемотерапирам" = "извършвам хемотерапия", а "хемотерапия" е по-верният превод за "химиотерапия" от оригиналната дума. :)

Той не е умирал за 3 месеца. Тези 3 месеца са били времето от появата на първите компресионни симптоми до настъпване на смърт. Тази смърт е често непосредствено следствие от лечението, а не директно от болестта.

Този лекар не бих го приел насериозно.

fotografa

Мнение от fotografa » Нед Ное 08, 2009 2:33 pm

vanes написа: Но стига толкова... както казва Хемингуей - смъртта просто е курва!
Хайде моля те да си имаме уважението и да не обиждаме смъртта. Знаеш ли , че има хора изпитващи патологичен страх от това, че няма да могат да умрат.Смъртта е един подходящ начин човек да завърши живота си и все си мисля, че тя някак си е една естествена част от него. Една фраза от филма "Гатака" ми се струва много утешителна. Всички ние сме били звезден прах. Така че, аз държа на предложението си да се видим в София на подходящо място и да си поговорим по тези въпроси. Ако не щеш да си променяш съзнанието и вестибуларните възприятия с напитки , можем да го направим на Черни връх с хипервентилация от изкачването му и леко разреден въздух. Можем да се уговорим на личнио съобщение.

snejka

Мнение от snejka » Вто Фев 16, 2010 12:11 pm

Здравейте,

Аз Ви разбирам, че не е колегиално да говорите против колегите си ,но за съжаление трябва да се гледа реално на нещата .Неможе да става никакво ама никакво сравнение на българските доктори с техните колеги в чужбина.Живяла съм 11год. в Англия и ми се е случвало да бъда техен пациент доста пъти за тези години.Трябва да Ви кажа ,че това в България никаде го няма, не става само въпрос за пари/както Вие казвате ,че пациентите търсели добър специалист със ниска тарифа/Да Ви кажа ли ,че майка ми от 2 години я водя по лекари и то само в частни кабинети плащала съм и по 100лв. за преглед и по 40лв - резултата е един и същт не могат да поставят диагноза.Толкова ли е трудно за един лекар да постави диагноза?Трябва ли пациента да живее в мъки заради некадърността на някои? Или е по-лесно да се изписват само лекарства без ефект-поради непоставена диагноза- отчитане на дейност? Силно съм възмутена ходене по мъките с майка ми -тя вече е отчаяна аз също!Мога ли да вярвам в българските лекари ,незная къде да отида вече то не бяха професори то не бяха доценти /кои от кои с по-висока титла и сума за прегледа /и резултата същия .
Мога да изброя имената на 11-те професора и доцента при които е била на преглед и да посоча и покажа тяхното лечение .Ако някои може да ми посочи лекар които може да и постави поне диагноза ще бъда много благодарна.
Извинявайте ,ако тона ми е бил груб,но вече нервите ми не издържат .Благодаря Ви

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Нед Фев 21, 2010 5:39 am

Трябва да уточните за какво става дума.

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Съб Сеп 01, 2012 12:29 am

Второ мнение може да получите в пациентския ни форум www.vtoromnenie.com

Отговори