Софийските джипита - обединени !

Форум за взаимопомощ на общопрактикуващите лекари в България

Модератори: fotografa, Група на лекарите

Отговори
fotografa

Софийските джипита - обединени !

Мнение от fotografa » Пон Фев 16, 2009 6:13 pm

На 14.02.2009 в салона на 29-та поликлиника се състоя отчетно - изборно събрание на ДСЛС (дружество на семейните лекари в Софоя).Един от основните моменти на отчета бяха направените стъпки и декларираното намерение за обединение с другото сдружение - СОПЛС. При избора на кандидатите адвокатът на ДСЛС недвусмислено упомена, че трябва да има случаен ред при изброяването на кандидатурите им, за да могат и последните да имат същият шанс за избор както и първите. Проведе се явно гласуване, при което всеки излиза на един лист с името си, след което следваха избраните от него 11 кандидата. Направи ми силно впечатление , че някои от неизбраните кандидати провесиха нос сякаш нещо страшно се е случило като не са в новото ръководство и при изброяването им като резерви си подадоха отвод (защо не го направиха още в самото начало на избора!!!), а д-р Ивайло Попов направо си прибра мултимедията и напусна събранието. После се подложи на гласуване бъдещето обединение и с един против и двама въздържали се с огромно мнозинство бе прието , че това е най-важното, което предстои на сдружението. Интересно е името на противника на обединението и то е ... д-р Виктор Рановски. На последния ред процедурата по избора наблюдаваше самият Любо Киров - настоящия шеф на Националното сдружение.
Прие се краен срок за основните процедури по обединението - 01.06.2009.
Колеги , да ни е честито!

lion

Мнение от lion » Нед Мар 01, 2009 4:54 pm

Евалла - за куража и желанието да се обедините! Не ми е ясно само някои хора защо така упорито се натискат да са в управлението на всяка цена - какъв е келипира от цялата тая работа? Защото аз освен нерви и загубено време друго не виждам (може би славата?).

Отговори