Нападани ли сте от пациенти?

Форум за взаимопомощ на общопрактикуващите лекари в България

Модератори: fotografa, Група на лекарите

Отговори

Да
1
50%
Не
1
50%

Общо гласове: 2

fotografa

Мнение от fotografa » Пон Юни 11, 2007 8:08 pm

Нападани ли сте от пациенти и как постъпвате в такива случаи? Темата винаги е била актуална, а в последно време особено. Аз лично съм бил обект на нападение. Колежка гласувала за освобождаването на Теодор Даков също. Какво правите в такъв случай?
Лично аз първо - гледам да не загубя присъствие на духа. Второ - обаждам се в полицията.
Веднъж бях нападнат от пациент, който беше решил, че "ще бие някой лекар". Отказах да удовлетворя негови неприемливи искания и той разярен ме нападна. Успях да запазя самообладание в някаква степен и го попитах не го ли е страх да се отнася така с един лекар. А той отвърна, че имал петнайсет висящи дела и това не му пречело да ме убие. След известен престой в полицията вече ни заобикаля отдалече и щом ни види със сестрата минава на другия тротоар.

george

мнение

Мнение от george » Пон Юни 11, 2007 10:17 pm

Смятам, че въпроса на фотографа трябва да се разшири- а именно-
Нападани ли сте вербално от пациенти?
Изнудвани ли сте за талони- направления?/включително и от "специалисти" пост фактум/
Рекетират ли ви пациенти за болнични?/ без да са болни/
Имали ли сте сексуален тормоз от пациенти?

george

Re: Нападани ли сте от пациенти?

Мнение от george » Вто Юни 12, 2007 9:49 pm

fotografa написа:Нападани ли сте от пациенти и как постъпвате в такива случаи? Темата винаги е била актуална, а в последно време особено. Аз лично съм бил обект на нападение. Колежка гласувала за освобождаването на Теодор Даков също. Какво правите в такъв случай?
Лично аз първо - гледам да не загубя присъствие на духа. Второ - обаждам се в полицията.
Веднъж бях нападнат от пациент, който беше решил, че "ще бие някой лекар". Отказах да удовлетворя негови неприемливи искания и той разярен ме нападна. Успях да запазя самообладание в някаква степен и го попитах не го ли е страх да се отнася така с един лекар. А той отвърна, че имал петнайсет висящи дела и това не му пречело да ме убие. След известен престой в полицията вече ни заобикаля отдалече и щом ни види със сестрата минава на другия тротоар.
В спешния шкаф имам презервативи и вазелин.... :lol:

fotografa

Мнение от fotografa » Пет Авг 31, 2007 5:47 pm

Никога не съм се страхувал особено, че някой ще ми причини нещо лошо. В края на краищата - това което правим е да помагаме и се стараем да го правим добре, колкото е по силите ни.Хората обикновено не ритат кошера, от който вадят мед. Но знаеш ли - има ги всякакви луди. С такива по правило не се спори и не се влиза в стълкновение. Правилния подход е да се успокои човека, с кротки думи да се убеди, ако е възможно, да се насочи на правилното място. Ако не помага се вика полиция, правят се медикаменти...

Отговори