За новия електронен подпис, споделете опит

Форум за взаимопомощ на общопрактикуващите лекари в България

Модератори: fotografa, Група на лекарите

Отговори
george

За новия електронен подпис, споделете опит

Мнение от george » Сря Апр 25, 2007 9:33 am

Колеги, от офиса на касата разбрах, че от м. Юни ще е необходимо да се отчитаме с електронен подпис. Къде може да го изготвим? какви са цените? Ако имате информация в тази насока моля, пишете
Последна промяна 2 на george, променена общо 0 пъти

george

Писмото на касата

Мнение от george » Сря Апр 25, 2007 9:37 am

НАЦИОНАЛНА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА

София 1407, ул. “Кричим” No 1 тел.: 9659102; факс: 9659299

Изх.№ 20-00-78/12.04.07

ДО

ДИРЕКТОРИТЕ НА РАЙОННИТЕ

ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ КАСИ

ОТНОСНО: Организиране на работата по прилагане Решение № РД-УС-04
-12 от 02.02.2007г, на основание Параграф 11 от преходните и заключителни
разпоредби на ЗЗО.

УВАЖАЕМИ Г-Н/Г-ЖО ДИРЕКТОР,

Отчетите за дейността на изпълнителите на медицинска и дентална помощ
за м. април и м. май ще се приемат при условията и реда, установени с НРД 2006 и
предходните месеци на 2007 г., т.е. няма да се изисква представянето на
амбулаторни листа в РЗОК от ИМП, които се отчитат по електронен път.

През април и май ще бъде обявена възможността за въвеждане и употреба
на електронен подпис при отчитане на ИМП. Тези, които придобият такъв, ще
се отчетат за месец юни по начина, установен до момента, с наше писмо
изх. № 20-00-68/02.04.2007 г., но като се използва ел. подпис.

ИМП, които не въведат в употреба електронния подпис, ще се отчитат
за дейността през м. юни по реда, установен с Решение № РД-УС-04-12 от
02.02.2007г. до придобиване на такъв.

Моля да организирате работата на територията на ръководената от Вас
РЗОК с цел да информирате незабавно офисите към РЗОК и изпълнителите
на медицинска и дентална помощ, относно възможностите за употреба на
електронен подпис. Подробна информация за електронния подпис и неговата
употреба ИМП ще могат да получат през следващата седмица от материалите
на електронната страница на НЗОК и НСОПЛБ- www.nhif.bg и www.nsoplb.com.

ДИРЕКТОР НА НАЦИОНАЛНАТА
ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА:

Д-Р РУМЯНА ТОДОРОВА

george

Що за чудо е електронния подпис?

Мнение от george » Сря Апр 25, 2007 9:41 am

В този линк ще можете на достъпен език да получите информация за електронния подпис: http://www.nsoplb.org/sign/sign1.htm

fotografa

Мнение от fotografa » Чет Апр 26, 2007 5:49 pm

Мисля веднага щом имам свободно време да си направя електронен подпис. Ще питам счетоводителката къде и как да го направя. Тя отдавна ползва такъв и пести много време.

george

изчакайте

Мнение от george » Пон Юни 11, 2007 10:12 pm

Разбрах от програмистите обслужващи Хипократ и Данина, че техните фирми преговарят по закупуване на електронен подпис за своите абонати, като ме посъветваха да изчакам. За другите фирми нямам информация

george

От Хипократ се изложиха...

Мнение от george » Вто Юни 26, 2007 7:51 pm

Изчаках по съвет на специалистите от Контракс от отдела им и софтуерните специалисти за Хипократ да закупа чрез техния дилър електронен подпис / надявах се на символични цени/. До тук добре. Обадих се и каква беше изненадата? Обявиха ми цена от 150/ сто и петдесет лева/ за закупуване и инсталация на продукта от Банксервиз АД с която фирма имали сключен договор. Мисля , че е доста скъпо. Инфонотари предлага 55 лв за пълната версия,/ промоция до 12 юли/, а промоцията на Информационно обслужване АД е свършила/беше 36 лв./ и сега искат около 140 лв.
За финал искам да отбележа, че в момента се обсъжда въвеждане на напълно безплатен електронен подпис...

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Сря Юни 27, 2007 9:56 am

Подписът може и да е безплатен, но устройството и картата няма да са без пари. Добре е, че се купуват еднократно (или когато се строшат).

Междудругото, Спектър имат промоция 42 лв на брой - подпис, карта и четец.

lion

Мнение от lion » Нед Юли 01, 2007 11:57 pm

Направих си електронен подпис към Банксервиз - 83лв. Чакам заветния миг когато ще сложа първия подпис на XML :) . А Банксервиз щото само те и Инф.обслужване имат поддръжка в нашия "голям" град. Инфонотари само дето тръбят че имат толкова много офиси в страната - дрън-дрън. В нашия град имат два "офиса" - в две банки са вербували двама банкови служители между другото да работят и за тях. Само дето завалиите хабер си нямат от компютри. Единия ми каза - аз един път съм правил електронен подпис, ама беше отдавна - ще трябва да си го припомня как ставаше :shock: . За Спектър не съм чувал в града, Информационно обслужване поддържат прекалено агресивна политика на реклама, което не ми допада. Иначе цените им са ниски но защото в момента имали промоция. А питам аз - догодина по това време ще имате ли пак промоция (нали трябва да подновявам догодина пак ЕП) - ижената отсреща ми отговаря "Е, все по някое време догодина ще имаме промоция :roll: .

fotografa

Мнение от fotografa » Чет Юли 12, 2007 6:07 pm

Нямам време да се обърна. Отидох в информационно обслужване. Там ми казаха около 150 кинта и актуално състояние от съда, а не от тях, защото били страна по договора. Имало промоция до 14.06.2007 за около 35 лв. , но докато се наведем и той охлювът се шмугнал бързо в храстите. Първи да си взема актуалното от съда пък тогава ще решаваме. До ноември има време. Така казаха от офиса на НЗОК :wink: .

lion

Мнение от lion » Пет Юли 13, 2007 11:54 am

Какво ще става ноември? Не беше ли до този месец срока за ЕП - който не предава подписани документи, трябва да предава амб. листи ? Аз предадох вече подписаните файлове на CD - нема никви проблеми, без никви разпечатки на нищо - само спецификация и фактура. Не ми стана ясно кога НЗОК ще са готови и те за получаване на файловете директно по е-пощата (а не на CD - пак половинеста работа). Когато ние не сме готови с нещо или просрочим някакви срокове - ГЛОБИ, а когато НЗОК се мотат и пинкат - "ще чакате!". Е тва не са взаимоотношения на равнопоставени договорни партньори! :evil:

fotografa

Мнение от fotografa » Пон Авг 20, 2007 9:15 pm

Запалила ми се е главата, но това най - добре го знае администратора. Не смогвам даже да отскоча до съда да си взема актуалното състояние. Най - вероятно ще бръкна в торбата и каквото извадя. Сега не мога да мисля по тия въпроси.

Отговори