Кой медицински софтуер използвате?

Софтуер за медици или медицина за вашия софтуер - проблемът лесно може да бъде решен.
fotografa

Мнение от fotografa »

Тя не е глупава. Може да разграничи приход от доход, защото има висше икономическо образование. И не е мълчалива, но не смята да коментира пред цяло село. Мисля, че не ми завижда, защото ме гледа как се гърча, вижда с какво разполагам, а освен това съм направил така, че доходите и да зависят до известна степен от моите.
george

Сравнение

Мнение от george »

Аз съм работил на 2 програми- на данина и хипократ - 2 -те са добри, но не са идеални, за съжаление Данина е обречена- Контракс ще изграждат информационната система на касата, нали се сещате... :roll:
хипократ е писан на по- нов програмен език с по атрактивен интерфеис, но е за по- напреднали на компютъра/ по - сложна е /
fotografa

Мнение от fotografa »

Данината не ми изглежда обречена. От цялата конкуренция печелим потребителите. Един колега започнал на Данина заяви, че няма скрупули да я смени, стига някой да направи за същите при по-добра. При преминаване на друга програма обаче има два проблема - базата данни и фактът, че трябва да губи време и усилия да се учи на ниова програма.
fotografa

Мнение от fotografa »

Един от програмистите на Данина е напуснал фирмата и се е прехвърлил в друга, където в момента разработват нова програма за ОПЛ-та. В старата фирма според мен този човек си вършеше най-съвестно работата, винаги беше в час с програмата и можеше да обясни разбираемо как да се оправим с възникнали проблеми. От друга страна под нас живее един човек, който по накое време поддържаше програмата. Той твърди, че програмата е написана на някакъв шашав език (може би с цел да бъде защитена). От друг програмист съм чувал, че поредиците актуализации се явяват като кръпки и в един момент програмата дава все повече и повече грешки. Тогава трябва да се пренапише.
Нядявам се бившия програмист на Данина да създаде читава програма и тогава ще си помислим. Един колега казваше, че стига да има по-добра програма, човек не трябва да има скрупули да се прехвърли на нея. Стга да има донра поддръжак. Жалко само за базата данни.
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

Една добре написана програма трябва да ти предложи възможност за конвертиране на зазата данни от конкурентните програми.
lion

Мнение от lion »

Точно за това съм си мислел, но дали малко им плащаме или изисква много труд и време който не си струва? :?: :roll: . Не съм срещал софтуерна къща която да предлага тази услуга.
fotografa

Мнение от fotografa »

http://nisetbg.com/
Ще поживеем, ще видим.
fotografa

Мнение от fotografa »

На Данината винаги съм и харесвал добрата поддръжка и честите актуализации. Напоследък откакто го няна Петър Влайков програмистите изобщо не са в час за какво става въпрос. Губя сума ти време и пари в разговори, а те реагират все едно са паднали от Марс.
Kalisto

Мнение от Kalisto »

Съжалявам, че изрових стара тема, но имам проблем. Опитвам се цял ден да намеря информация за една стара програма за ОПЛ - GP Tool. Дали някой евентуално знае дали може да се намери демо версия на тази програма?
Cryptos

Мнение от Cryptos »

ptomoff написа:Една добре написана програма трябва да ти предложи възможност за конвертиране на зазата данни от конкурентните програми.
Това е невъзможно защото нарушава законите за авторски и сродни права на интелектуалната собственост. Единственият легален начин това да става е програмата да предлага импорт на данните от файловете, които програмите или Касата дават като изходни (отчети, регистри, пациентски листи и др.). Такива програми на пазара има.
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

Cryptos написа:Това е невъзможно защото нарушава законите за авторски и сродни права на интелектуалната собственост.
Как точно се нарушават авторските и сродните им права?
Cryptos

Мнение от Cryptos »

ptomoff написа:
Cryptos написа:Това е невъзможно защото нарушава законите за авторски и сродни права на интелектуалната собственост.
Как точно се нарушават авторските и сродните им права?
Ами в лицензното споразумение на програмите пише, (не мога да цитирам точно), че програмата и базата данни са защитена интелектуална собственост. Достъпът до структурата на базата данни и извличането на данни от нея могат да се тълкуват като ревърс инжинеринг.
fotografa

Мнение от fotografa »

Криптос, да си гледат работата интелектуалните собственици. Семейния лекар предава базата данни в НЗОК и я съхранява в определен формат, от който конкурентната фирма може да я прехвърли в своята програма. Данинчовците вече ме нервят, защото Като включиш нтивирус и програмата почва да работи изумително бавно и с най - мощния компютър. Е това вече е изумително постижение за една програма - да ти остави компютъра и електронния подпис незащитени!
Cryptos

Мнение от Cryptos »

fotografa написа:Криптос, да си гледат работата интелектуалните собственици.
Вие интелектуална собственотс нямате ли ?
fotografa написа:Семейния лекар предава базата данни в НЗОК и я съхранява в определен формат, от който конкурентната фирма може да я прехвърли в своята програма.
И аз това казах :)
fotografa написа: Данинчовците вече ме нервят, защото Като включиш нтивирус и програмата почва да работи изумително бавно и с най - мощния компютър. Е това вече е изумително постижение за една програма - да ти остави компютъра и електронния подпис незащитени!
Това може да се заобиколи много-лесно с донастройка на антивирусната програма.
fotografa

Мнение от fotografa »

Понеже държа на легалния софтуер си купих и антивирусна програма. Момчетата от поддръжката не се справиха с настройките и им беше по-лесно да я деинсталират и да ми сложат едно безплатно AVG. Което пък спря да работи! И нали се сещаш, че сега компютърът ми и електронния ми подпис в момента са незащитени! И нали пак се досещаш, че нямам много време да стоя зад компютъра, ами съм оставил всичко в ръцете на сестрата. Естествено, че ако човек отдели достатъчно време ще се справи и с настройки на антивирусната и т.н. Ама нали затова плащам на компютърджиите!? Не ги карам сами да се лекуват, ами да свършат малко компютърна работа.
Отговори