Защо компютърът работи бавно!

Софтуер за медици или медицина за вашия софтуер - проблемът лесно може да бъде решен.
Отговори
fotografa

Защо компютърът работи бавно!

Мнение от fotografa »

Може ли някой да ми обясни, защо прословутите компютри на здравната каса започнаха така бавно да работят? Посъветвах се и сложих още 256 РАМ допълнително, изключвам антивирусната програма при стартиране на медицинската програма, но компютърът не работи така както в началото. Почвам да си мисля, че е от XP-то. Имам друг компютър, който е с много бавен процесор, но на Уин. 98 и май си се справя добре. Какво да правя?
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

А какво разбираш под бавно? Сравнение с какво?

Сигурно като лекар са те питали: "Защо ме боли главата?". Т.е. въпросът е малко общ, а причините може да са много: Лошо конфигуриран Уиндоус, много приложения които работят едновременно и затормозяват работата на компа, всякакъв вид бобулечки от вида вирус или спайуеър, конфликт между две и повече едновременно работещи програми.

Този комп с 98-цата има ли инсталирани същите програми като тези на XP-то?

Това, което можеш да свършиш без посещение на специалист е да пуснеш една Лавасофт, да я ъпдейтнеш с последните дефиниции и ако има някакви шпионски буболечки, които затормозяват работата на PC-то. Ако и след това проблемът с бавната работа продължи, трябва да викнеш специалист да ти погледне компа.
fotografa

Мнение от fotografa »

Оказа се, че не компютърът, а програмата работела бавно :wink: . След последната актуализация нещата са оптимизирани и програмата заработи бързо. Това им харесвам на тия от Данина. Много често пускат актуализации, за да са в крак с модата на тъпата здравна каса. И бързо си оправят гафовете. Явно добре се координират с някое будно Джи Пи или с чиновници от здравната каса, за да са в час. Сега проблемът е в някакви кутийки на направленията за МДД. Нашите май са наред, ама колегите дето са на други програми май гълтат живи жаби!
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

fotografa написа:Оказа се, че не компютърът, а програмата работела бавно :wink:.
И искаш да ме убедиш, че това е фирма, която работи добре?
fotografa написа:След последната актуализация нещата са оптимизирани и програмата заработи бързо.
Има си хас и да не бяха оправили нещата. Най-тъпото е, че заради едно ДжиПи, дето ползва същата програма им се обаждах и те твърдяха, че било нормално програмата да бави щото не знам какво си. Разбирай вината не е в нас. НЕПРОФЕСИОНАЛНО!
fotografa написа:Това им харесвам на тия от Данина.
Явно любовта ви е силна, щом преминава през такива страшни изпитания. Моя човек едва ли не ме обвини, че аз съм му "скапал" компа. Ама много твърдоглави сте това ДжиПита-та ;).
lion

Мнение от lion »

fotografa написа:Явно добре се координират с някое будно Джи Пи или с чиновници от здравната каса, за да са в час.
Определено много се координират с Някого от НЗОК (тва и аз го забелязах). Пък искат аз да им плащам за да работят за мен - да ама не!
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

lion написа:
fotografa написа:Явно добре се координират с някое будно Джи Пи или с чиновници от здравната каса, за да са в час.
Определено много се координират с Някого от НЗОК (тва и аз го забелязах).
Тук определено намирисва на корупция. Касата е длъжна да дава информация на всички фирми и заинтерсувани граждани, а не само на определен тесен кръг.
Отговори