Антивирусна програма

Софтуер за медици или медицина за вашия софтуер - проблемът лесно може да бъде решен.
Отговори
fotografa

Антивирусна програма

Мнение от fotografa »

След като се престраших да пусна интернет и на втория компютър, се наложи съответно да инсталирам и антивирусна програма. По препоръки се спрях на Зоналарм. Компютрите от касата го бяха дали с Касперски, а съм ползвал и АВГ. Вие какъв софтуер използвате против въшки?:lol:
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

Препоръчали са ти най-доброто! ;)
lion

Мнение от lion »

Касперски + Service pack 2
fotografa

Мнение от fotografa »

ptomoff написа:Препоръчали са ти най-доброто! ;)
А защо наистина е най-добро?
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

Първо, защото е 3 в 1 - антивирусна, файъруол, антиспайуеър (антишпионски софт).

Второ - защото е безплатен (е, условно :wink:).

Трето - защото личният ми опит с него е показал, че е най-доброто до момента. А съм ползван и д-р Нортън, АВГ, Касперски и още куп знайни и незнайни антивирусни. ЗА показва отлична съвместимост с други Уиндоус приложения. Единственият му недостатък е, че му е нужно известно време за настройки и ако потребителят е начинаещ, вероятността да оплеска нещата не са никак малки. Но ако чете внимателно съпбщенията, може и да няма проблеми.
fotografa

Мнение от fotografa »

Надявай се ти! В голяма степен компютърните познания на някои колеги се изчерпват до включване на компютъра :roll: .
fotografa

Мнение от fotografa »

Зон аларм определено е несъвместима с Gp Soft на Данина Г. Или поне се нуждае от допълнителни настройки. От Данината обясниха, че особено когато има инсталиран сървър с работно място, дори при изключена зоналарм, тя пак проверява дали медицинската програма няма да се свърже с интернет и това бави. Когато се деинсталира антивирусната програма, другата се забързва осезаемо в пъти. При тестване отчети , които преди са траели по 12-15 мин. сега стават за 15 сек.
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

fotografa написа:Зон аларм определено е несъвместима с Gp Soft на Данина Г.
Бих казал Данина е несвъместима с Зон аларм. От поддръжката на програмата можеха да споменат, че има нужда от допълнителни настройки на файъруола. Те си спестяват обясненията и за допълнителните настройки при SP2, но това е друга тема.

Лекарите какво? Да гадаят ли? Или се предполага, че касата им е раздала едни компютри и те няма да качват нищо на тях и ще работят само с лекарската програма. Крайно непрофесионално.

В днешно време е особено опасно да имаш връзка към интернет и да нямаш защита. Интелигентно написаните програми "казват" какво да направиш с програмата за защита, за да не може тя да им блокира работата. Та, мисълта ми е, че проблемът НЕ Е в защитната програма, нейната роля е да защитава компа от вътрешна или външна намеса.

За да не се налага деинсталация на ЗА, за да може да работи Данината (царя дава, пъдаря не дава) се прави следното: Кликва се два пъти на иконката на ЗА в таскбара (лентата за задачи, долу дясно). От лявото мен/ на изкочилия прозорец се избира "Program Control". След което от менюто (Main, Programs, Components) избирате Programs и от списъка намирате Данината (нещо, което съдържа GSOFT), кликвате с десния клавиш на мишката и на Advanced Program Control слагате отметка на This program may use other programs to access the internet и на Authentification слагате отметка на Authentificate components след което ОК и сте готови.
Отговори