Лечение на акне (1. тема)

Модератори: fotografa, Bulgaricus

Заключена
зарко

Мнение от зарко » Вто Мар 03, 2009 12:28 am

Здравейте отново благодаряви за съвета, който ми дадохте мисля да ви послушам и да изчакам до есента.Като се сетя много време е :( ама по добре да изчакам за мое добро е .Ше следя от близо терапиата на започналото момче лечението и ше пиша ако имам въпроси!!! ЧАО за сега !!!

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Вто Мар 03, 2009 9:48 am

Това, може би ще да е най-правилното. Ще си пишем пак на есен! Чао. :)
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

werewolf_

Мнение от werewolf_ » Чет Мар 05, 2009 5:45 pm

Здравейте отново. Вече чукнах 2-та месеца (още не съм оплешивял 8) ) - ефекта е видим - пъпките от гърба и челото преминаха тотално (смисъл изцяло се изчистиха) но тези по бузите и брадичката са доста упорити и си излизат по 1-2, но без връх, смисъл само червенини. Забелязавам обаче че излизат на едно и също място. Първо стават едни малки такива като черни точици, но без черен връх, само много малка подутинка и после почервенява и мястото около тях, най - вече след бръснене. Дано след 1 месец да спрат тотално да излизат. Инак кожата леко е зачевена около бузите, като чета коментари в нета - това май си е нормално, само трябва да чакам и да взимам лекарството редовно. Имам обаче един въпрос - казахте че пъпките спират да излизат на 90 процента - смисъл че при 90 процента от пациентите е ефективно лечението или че пъпките като количество се редуцират до 10 процента - тоест ще ми излизат по 1-2-3 пъпки, където не могат да се затворят порите (дано сте ми схванали мисълта). Все още следя коментари в нета (чуждите сайтове) в които се казва че при някои пациенти се завръща акнето (това най-много ме притеснява)- предимно са момичета доколкото виждам (и то на доста по-висока от мене доза - 80мг), или момчета, които явно не са се повлияли от самото лечение. Надявам се при мен всичко да си е ок, но това май времето ще го покаже. А ако все пак има завръщане на акнето, след колко време се повтаря курса, защото все пак изотретиноина действа май и след спирането на лечението определено време.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Чет Мар 05, 2009 7:33 pm

Здравейте,

и двете са верни - при 90% не се връща и 90% от пъпките не се появяват, т.е. 10% биха могли да останат, но това е в рамките на нормалното. Оплешивяване е страничен ефект при под 1% от хората.

Момичета от 14 г. нататък не бива да го приемат - изсушават се и детеродните органи.

Поздрави,
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

зарко

Мнение от зарко » Пет Мар 06, 2009 12:05 pm

Към werewolf_ можеш ли да ми дадеш скайп или имеил ??? Поздрави !!!!

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Пет Мар 13, 2009 1:14 am

Питай го на лично за такива работи. Надали ще ги напише за всички.

Teoteoteo

1

Мнение от Teoteoteo » Нед Мар 22, 2009 1:16 pm

Аз имах дългогодишно акне-от 12г. до ...днес-33г. (седмица преди цикъл се възобновява). Пробвала съм какво ли не ! Всичко изписано по темата беше пробвано. Единственото , което даде добър ефект беше крем "Ален мак-с поморийска луга-против акне". От 2000г вече не го произвеждат-неизвестно защо! Въпреки, че имаше такива добри показания! След като наистина се занимавате професионално с тоя въпрос може да проучите действието на морската луга върху акнето.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Пон Мар 23, 2009 12:37 am

Това е интересна тема, да. Но е по-скоро за химици.

vanya2318

Мнение от vanya2318 » Пон Апр 06, 2009 1:04 am

Здравейте,
Аз се боря с акнето от 3 години-вече съм на 25,а не минава. Най-накрая се консултирах с дерматолог и след като не стана с мазила,ми назначи антибиотик-Азатрил-да го пия 10 седмици по 3 пъти в седмица. Явно това е доста разпространено лечение Искам да питам Bulgaricus дали има смисъл от антибиотика. Също така и ми предложиха химичен или салицилов пилинг-нещо такова беше-за лечение на акне-изваждал и лекувал процесите,които действали под повърхността на кожата.Освен това и различни терапии за премахване на белезите. Общо взето получих обещание,че за около година и малко повече ще бъда с различен вид на кожата. Жената беше много любезна,но се страхувам дали не иска просто да ми пробута процедурите,които прави/тя съвместява работа на две места-като завеждащ-лаборатория в Кожния диспансер и си прави процедурите,които описах в козметичен салон-не ,че има лошо в това/. Така или иначе няма да мога да се подложа на пилинга сега,а чак есента. Моля,кажете дали ще има ефект или само ще се надявам.
П.С. Аз съм жена-мисля,че това има значение за лечението,което е описано в темата

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Пон Апр 06, 2009 1:25 am

Здравейте,

да, въпросното химическо "изгаряне" на кожата има смисъл и има резултат. Моят съвет е, че е по-добре с него,отколкото без. Антибитикът има смисъл, докато го пиете, като го спрете пак ще се появи акнето. НО терапията трябва да е комбинирана - т.е. всички мерки едновременно. Така имате по-голям шанс за успех, което Ви и желая. В козметичен салон прополис с галваничен ток също има ефект, но само редовно прилаган. Лятото идва, а тогава всичко се влошава, поради повишената секреция на жлезите.

Поздрави,

vanya2318

Мнение от vanya2318 » Пон Апр 06, 2009 3:50 pm

Здравейте отново,
Благодаря за отговора-определено есента ще действам с пилингите. Имам въпрос,който също ме мъчи-акнето ми се активира/ако мога така да се изразя/, когато започнаха да ми правят микродермабразио преди 2,5 години и белезите се получиха вследствие на него-поне аз реших,че е така. Съответно спрях да ходя след 4-5 месеца.Преди тази процедура имах пъпчици,но като че ли не бяха толкова. Аз започнах да ходя на процедурата по-скоро за изчистване, тъй като имам много черни точки, а после състоянието ми се влоши. Има ли вероятност да е така, тъй като дерматолога ми обясни,че е съвпадение, но някакси не ми се вярва.

зарко

Мнение от зарко » Вто Апр 07, 2009 5:56 pm

Здравейте отново Bulgaricus, по рано ви бях писал че и аз искам да започна лечение с роаккутан и вия ме посъветвахте да изчакам до есента, самоче нещто не ми се чака и искам да ви попитам дали има вариант да го започна и да ползван защитен крем за слънце ! Благодаря предварително !!!

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Вто Апр 07, 2009 7:34 pm

Можете да започнете. Ако ползвате крем с най-висок фактор, не ходите на море и на солариум, не се печете на слънце, но си мисля, че няма да издържите и ще се откажете. Няма да е смъртоностно, но ефектът идва трайно след петия месец, т.е. сега ако почнете ефект ще има през зимата, когато и без това не можете да се събличате вече.

зарко

Мнение от зарко » Сря Апр 08, 2009 2:54 pm

В момента съм много раздвОен защтото хем не ми се чака повече, хем ме е страх че няма да издържа до края и ще трябва да прекъсна лечението по средата на лечебния периот и да отиде всичко на вятъра, а не ми се иска това да става. Като се сетя на какво мъчение ще трябва да се подложа, ще трябва на всички мой приатели по-отделно да им обяснявам че немога да стоя продължително време на слънце, от друга страна и излизаниата нощно време по- заведениата ще трабва пак да обяснявам заради алкохола и въобще става много сложно. Мисля че е по-добре да не си правя експерименти с това дали ще издържа и по-добре е да изчакам поне до към края на август месец, тогава мисля че ще мога да го започна и да се справя. Благодаря за информациата която давате и много поздрави. УСПЕХ НА ЗАПОЧНАЛИТЕ ЛЕЧЕНИЕТО И ДО СКОРО ПАК ЩЕ ПИША КАТО РЕША ДА ЗАПОЧНА ЧАО ЗА СЕГА !!!

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Чет Апр 09, 2009 4:06 am

Малко ще е трудно и агнето да е цяло и вълкът да е сит. Няма такъв вариант.

Но, което ми направи впечетление в изказването Ви е, че се чувствате задължен да давате обяснения на някой си там, защо не сте приемали алкохол... Защо някой не се дрогира, трови и самоубива не трябва на никой да се обяснява. В крайна сметка Вие си решавате, дали и какво ще пиете и не сте задължен да давате обяснения, що не сте пиели... Да Ви пази Господ от такива "приятели", които се виждат с Вас, за да се "накъркате" заедно и ако Вие не пиете да нямате какво друго да правите заедно.

И освен това алкохолът не е напълно забранен. Има и безалкохолна бира, която изглежда като другата. И винаги можете да кажете, че приемате 4 месеца антибиотик, защото имате синузит и затова не пиете. Кой ще знае, че няма такава терапия? А и такава терапия има - точно при акне се пие 3 месеца доксициклин по 1 на 48 часа.

Ако чакате, то това трябва да е до края на септември поне, да не кажа до октомври.

Поздрави,

Заключена