Гинекомастия, къде как и за колко?!

Модератори: fotografa, Bulgaricus

Julian

Мнение от Julian » Сря Юни 18, 2008 3:25 pm

Както всички вас и аз имах гинекомастия.Оперирах се и сега се възтановявам,затова ще дам по-подробна информация на всички,които се интересуват.Първо е задължително да отидете на ендокринолог,за да се разбере от какво е причинена гинекомастията-от напълняване или от хормонално нарушение.Ако е второто може да се наложи приемането на медикаменти,за да се оправи хормоналния дисбаланс и след това да се премине към операция.Лечението на гинекомастията е само едно-ОПЕРАТИВНО!Значи,аз отидох на преглед при д-р Веселин Динев в болница Вита(гр. София).Докторът е супер готин човек-обяснява всичко за операцията от самото начало до самия край.Цената е 700 евро като в нея е включено всичко-престой в клиниката,самата операция и всички останали работи.Единствения допълнителен разход,който ще имате е да си купите "колан за след операцията".Коланите за подобен вид операции се внасят само от една фирма във Варна.Не се налага да пътувате до там,за да си го набавите,фирмата го доставя до там където живеете.Цената му е 130 лева.В общи линии това е.Ако някой се интересува и иска да ме пита нещо друго да ми пише на juliano_85@abv.bg
P.S. В допълнение искам да кажа,че останах ОЧАРОВАН от вниманието и грижите на персонала в болница Вита.Обстановката е много приятна-настаняват те в самостоятелна стая,която е като в луксозен хотел.Има всичко-от телевизор с кабелна до климатик.

Гост

Мнение от Гост » Пет Юни 20, 2008 10:27 am

Премахнато от администраторите

Гост

Мнение от Гост » Пет Юни 20, 2008 10:38 am

Горенаписаното не е за теб Julian,а за предния убитак,който е много отворен и запознат :lol: .Вместо да напише нещо,което ще е полезно за хората,които имат тоя проблем и търсят информация,той ахмака седнал да убижда и да ми се прай на голям многознайко!Евала на тебе Julian,че си писал по темата :wink:

DjPorsha

Мнение от DjPorsha » Съб Юни 21, 2008 9:01 pm

кажете този Доктор Николов дето има частен кабинет на Пиротска , в кой дни мога да намеря там и по кое време горе-долу а и знаете ли каква е таксата за преглед

Djporsha

гинекомастия

Мнение от Djporsha » Сря Юли 09, 2008 11:13 pm

добре кажете ми поне гсм-а на Д-р Николов ,за да мога да се свържа с него :)

Гост

Мнение от Гост » Чет Юли 10, 2008 11:00 pm

Здравейте! Аз съм на 13, а гинекомастията е нещо много неприятно и дискомфортно на тези години. Искам да попитам тази операция препоръчва ли се при деца в пубертета ? И дали след нея има опасност гръдната тъкан да се появи и оформи отново ?

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Нед Юли 13, 2008 1:26 am

Здравейте,

Няма да Ви ядосвам допълнително, защото усещам неприкритото напрежение и oгорчение, което изпитвате с този наистина сериозен проблем. Той съсипва самочувствието на засегнатите пациенти и всичко, казано по-горе (за какво чувствате) го казват всички, независимо един от друг и няма да го повтарям отново.

Писах го няколко пъти, но ще го пиша и тук: при описване на проблемите си се опитвайте да бъдете максимално детайлни и си служете с фактите, за да може да Ви се даде и навременен съвет.

По повод на заболяването гинекомастия.

Гинекомастията е нормално физиологично изменение.

Има 5 вида гинекомастия, 4 от които са “нормални”:

(кратко обяснение на причините)

1. при новородени: женските хормони преминават през плацентата и водят до уголемяване на бруста, изчезва след раждането;
2. пубертетска гинекомастия: причинена от образуване на преднива на хормонът естроген и е видима в мускули и мазни тъкани;
3. старческа гинекомастия: намалява се мускулната маса и същевременно се увеличава мастната маса, което се комбинира с понижаване на нивата на тестостерон и увеличаване на тези на естроген;
4. псевдогинекомастия: при пациенти с наднормено тегло и BMI над 30.

5. Патологичната гинекомастия (причинена от болест) може да се причинява от следните фактори:

- недостиг на мъжки хормони (по международната класификация: Hypogonadism);
- повишена секреция на естроген;
- хронични заболявания (бъбречна-, чернодробна недостатъчност или алкохолизъм);
- лечение с хормонни медикаменти;
- рак на гърдата (много рядко).

Причини

В по-голямата част от случаите пациентите имат смущение в хормоната регулация на тялото и по-специално:

- повишена чувствителност на гръдната тъкан на женски полови хормони;
- повишени нива на приемани, поради лечение хормони, като например такива за лечение на рак на простатата;
- тумори в тестисите, които произвеждат естроген;
- заболявания на хипоталамуса и на хипофизата;
- недостатъчност на жлезите на тестисите и хронично занижено ниво на тестостерон;
- заболявания на щитовидната жлеза, цироза на черния дроб, диализа;
- приемане на месни продукти от животни, третирани с хормони;
- анаболитични медикаменти при някои спортисти;
- странично действие на Spironolacton;
- прекомерна консумация на бира.

Терапия

Оперативната терапия е отстраняване на симптомите, а не лечение!

Чрез операция се отстранява само видимият белег на някакво заболяване, без то да се лекува.

Чрез прием на хормони гинекомастията може да се обърне на около 100% и да се възвърне нормалната форма на гърдите. Приемът на тестостерон крие обаче други опастности в случай, че не се контролира.
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

Гост

...

Мнение от Гост » Вто Юли 29, 2008 4:14 pm

Anonymous написа:Слагайте си скайповете както кутлер е направил, да се намираме един друг и да обсъждаме за тая гадост гинекомастията. И аз съм тея дето я имат и знам как се чувствате. Да му е** мамата,отвратително е, но кво да прайм само операция трябва да се направи, по друг начин не може да изчезне. Веднъж щом се е появила, дори яко блъскане във фитнес залата не помага. Казвам ви го от личен опит, щото вече 4 години яко блъскане и се така си седи, под зърното се образува мускул,но тая шибана жлезна мастна тъкан около зърното не се маха и ни е срам да се съблечем. Нито на море,нито с гадже,постоянно си избирате тениските сега особено лятото...да му е** майката на всичко това. Кво да напрай кажете и вие го знаете как е. 700 евро е операцията в София. От де да ги земем толкова пари? Единственият вариант според мен е здравната каса. Щом си здравноосигурен, отиваш при личната и искаш направление за операция, обаче те мизерниците не дават така лесно, а по закон са длъжни. Оставайте си скайповете, аз ще ви намеря! :wink:
Как ти е skype?

suckme

Re: ...

Мнение от suckme » Сря Юли 30, 2008 12:49 am

Чрез прием на хормони гинекомастията може да се обърне на около 100% и да се възвърне нормалната форма на гърдите. Приемът на тестостерон крие обаче други опастности в случай, че не се контролира.
Това ме заинтригува. Дайте повече информация...към какъв специалист да се обърна. Вие можете ли да ми дадете повече информация как да се справя сам?

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Пет Авг 01, 2008 8:50 pm

Здравейте,

не. Лечението в никакъв случай не трябва да се провежда самостоятелно. Необходима е чернодробна кръвна картина при провежданото лечение на всеки 4 седмици и допълнителни медикаменти, за да се избегнат страничните ефекти. Трябва да говорите със специалист ендокринолог, който да се съгласи да си отвори книгите и да Ви каже как се провежда лечението.

С поздрави,
Булгарикус
Bulgaricus е студент по медицина и служител в помощна организация на немската Бърза помощ в Германия. Общите условия на отговорите му са посочени под: http://bggp.net/viewtopic.2900.html

Esta La Noche

Мнение от Esta La Noche » Пон Авг 04, 2008 11:10 pm

Bulgaricus написа:Здравейте,

не. Лечението в никакъв случай не трябва да се провежда самостоятелно. Необходима е чернодробна кръвна картина при провежданото лечение на всеки 4 седмици и допълнителни медикаменти, за да се избегнат страничните ефекти. Трябва да говорите със специалист ендокринолог, който да се съгласи да си отвори книгите и да Ви каже как се провежда лечението.

С поздрави,
Булгарикус
Препоръчайте ми в Бургас добър ендокринолог, който би се съгласил да проведе лечението по този начин.

Аватар
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus » Вто Авг 05, 2008 12:53 am

Познавам само един лекар от Бургас и за съжаление аз не мога да Ви препоръчам никого. Дори и да има такъв той трябва да се съгласи да проведе лечението и да ви обясни какви са страничните ефекти и опастностите. Потърсете повече информация на английски или на немски. Има много хубави статии във Википедия на тези два езика и от там можете да добиете представа за какво става дума.

калоян

Мнение от калоян » Съб Авг 09, 2008 6:58 pm

и все пак някой от вас направи ли си такава операция, да сподели къде ги правят в коя клиника как е минала и др. такива. Много ще съм благодарен понеже и аз го имам тоя проблем по-точно зърната ми са прекалено големи и ще искам консултация как могат да се стегнат зърната и да си останат стегнати завинаги, а не само когато е студено.

tjrz

RE:

Мнение от tjrz » Сря Окт 08, 2008 12:27 am

Здравейте искам са ви кажа че за Бургас или окрага незная но мога да ви препоручам д-р Станимир Георгиев от Русе аз ходих при него и той ми направи операцията сега се чувствам много по-добре без гадния проблем.Какво да ви кажа не е болка за умиране а и бурзо се вазтановява човек след операцията, но без да потърсите помощ от лекар специалист нема да изчезне от самосебеси този проблем.Ако някой се интересува нещо повече нека ми пише на tjrz@abv.bg Успех на смелите ;)

asyzzz

Мнение от asyzzz » Пет Окт 24, 2008 5:41 pm

Здравейте....От 4-5 години се занимавам с фитнес и наскоро ми се появи гинекомастия. Не сам вземал стероиди, но може би се дължи на някакъв хормонален дисбаланс. Затова смятам друга седмица да отскоча първо до ендокринолог, а след това да си оперирам и гинекомастията. Имам няколко въпроса към хора, минали вече по този път и ще съм им много благодарен ако отговорятSmile Избрал сам си вече хирург и ме интересува мнението ви за д-р Веселин Динев. Някой оперирал ли се е при него? Как мина операцията? А как протича въстановяването? След колко време ще мога да се върна на работа(работата ми не е физическаSmile? Остава ли белег след операцията...Ако може някои да ми изпрати снимкиSmile Благодаря ви и успех!

Заключена