Болки в стомаха и липса на апетит

Място за отпадък
Заключена
Жана Д 'Арк

Болки в стомаха и липса на апетит

Мнение от Жана Д 'Арк »

здр. :roll: От седмица имам постоянна не много силна болка в стомаха.Боли ме повече сутрин като се събудя.Нямам апетит.

Някои може ли да ми каже какво да направя докато минат празниците и докторите почнат работа :cry:
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus »

Докторите почват от днес работа. Може да са 1000 причини. Трябват още данни - имате ли киселини, промяна в цвета на изпражненията, къде точно боли и т.н. Врачките са в друг форум.
Жана Д 'Арк

Болки в стомаха

Мнение от Жана Д 'Арк »

Това за "врачките"беше много професионален отговор в духа на Коледното и Новогишни празници!Благодаря!!!!!!!!!!!!!!
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus »

Здравейте,

"имам болки в стомаха, какво да правя?"

Разбира се, че отговорът бе в духа на празниците и се надявам да сте разбрали и подобаващо настроението.

Какъв е смисълът да Ви изброя всички диференциални диагнози, които почват от тумор, минават през бременност, гастрит, язва, някаква аксиална херния....

Няма смисъл. За да се даде по-точно медицинско предположение е необходимо и Вие да дадете посочените от мен други параметри.

Поздрави,
fotografa

Мнение от fotografa »

Болките в корема могат да бъдат от най различен произход и някой път много опасни. И на опитен лекар се е случвало да пропусне апендицит. Затова избягваме темата отдалече, защото, ако се изпуснем и дадем необмислен съвет в корема образно казано може да избухне бомба. Иначе най-честата причина за болки в корема е гастрита, който се появява най-често след грешка в диетата, особено по Коледа и Нова година. За лечението му се използват антиацидни, Н2 блокери, спазмолитици и аналгетици и преди всичко диета.
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus »

Друг е и въпросът какво тя има в предвид под "стомах". Много, да не кажа повечето пациенти, си служат с объркана термиология и под "стомах" имат предвид абдомен, а под корем гастер... И болката по-скоро дуоденална или озофагусна е, пареща, остра или тъпа, промяна в цвета на изпражненията дали има... Газове дали има, рефлукс, спазми, разстройство, зависимост от алкохол...

Това е, като във форум на автомеханици да се пише "колата не върви, какво може да е?"
Жана Д 'Арк

Болки в стомаха

Мнение от Жана Д 'Арк »

Ми аз квито оплаквания съм имала мисля че съм ги казала :D така че по полека с речника :lol: леко ставате смешен с тия изрази ;)
Каквото съм имала съм го казала няма да се карам с "лекари" или незнам си какви тука просто исках мнение :roll:
ама явно има хора които нещо не им е наред или може би и аз нз :twisted: :roll: :lol: :lol: :lol:
Bulgaricus

Мнение от Bulgaricus »

Който е трябвало ме е разбрал. Горният постинг бе за Фотографа, който е лекар.

Можеше просто да не Ви отговарям, но засягате любима тема и поради псевдонима Ви, ще си позволя да отговоря, въпреки че като немски възпитаник (поне в тази сфера) съм учил за Johanna von Orléans, а не за Жана д'Aрк. :)

Jeanne d’Arc е, апропо, католическа светица, както знаете, наричана още "Девицата на Орлеанс". На нейните думи са се смели тълпите в околията на регента John Lancaster (Rouen). Това е бил обаче смях от недоумение на казаното, а не породено от глупостта на думите на френската национална героиня.

Та, по повод на Вашите думи, бих искал напълно да се съглася с казаното, да смешно е. Има и други от 728-те ми мнения за последните 14 месеца, които в определени среди биха били смешни.

Поздрави от Orléans,
Гост

Мнение от Гост »

Bulgaricus написа:Който е трябвало ме е разбрал. Горният постинг бе за Фотографа, който е лекар.

Можеше просто да не Ви отговарям, но засягате любима тема и поради псевдонима Ви, ще си позволя да отговоря, въпреки че като немски възпитаник (поне в тази сфера) съм учил за Johanna von Orléans, а не за Жана д'Aрк. :)

Jeanne d’Arc е, апропо, католическа светица, както знаете, наричана още "Девицата на Орлеанс". На нейните думи са се смели тълпите в околията на регента John Lancaster (Rouen). Това е бил обаче смях от недоумение на казаното, а не породено от глупостта на думите на френската национална героиня.

Та, по повод на Вашите думи, бих искал напълно да се съглася с казаното, да смешно е. Има и други от 728-те ми мнения за последните 14 месеца, които в определени среди биха били смешни.

Поздрави от Orléans,
стига занимавай е маняк
ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff »

Аман от неблагодарници. Заключвам темата.
Заключена