Рецепта от личен лекар

Ние питаме, НЗОК отговаря
Отговори
velyanov

Рецепта от личен лекар

Мнение от velyanov » Съб Сеп 04, 2010 1:30 pm

Бих желал да споделя един проблем в този форум и се надявам да получа отговор от компетентно лице. Проблемът е кожен. Кратка хронология: На 30 август посещавам личния си лекар, който ми дава рецепта(не ми казва каква е диагнозата) за мазане с Флуцинар, маз. На 2 септември отивам отново, виждайки че от това мазане няма ефект. Този път помолих личният лекар за направление за кожен лекар. Отговори ми, че не може за няколко пъпчици да ми дава направление. Написа друга рецепта - нещо за мазане и 7 хапчета / не мога да разчета точно рецептата. Реших да отида при кожния лекар и да си платя за прегледа, въпреки че съм здавно осигурен. Кожният лекар ми постави точна диагноза и ми я написа / не мога точно да я разчета, но се отнася за кожна инфекция. Даде ми рецепта за Азатрил капсули и Фусидин крем и категорично отхвърли рецептите на личния лекар. Защо след като съм здравно осигурен ми се отказва направление? А фактът, че личния лекар ми предписва просто някякви лекарства не знам как да коментирам. Искам да добавя че познавам и личния си и кожния лекар от години и че това е втори подобен случай. За период от 1 година това е 2-ро направление, за което аз моля личния си лекар.

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Пет Сеп 10, 2010 9:31 pm

За да има отговор, трябва да има въпрос. Аз поне не можах да видя въпроса.

Отговори