Признаване на инвалидност от държава от ЕС във България !

Ние питаме, НЗОК отговаря
Отговори
Странен

Признаване на инвалидност от държава от ЕС във България !

Мнение от Странен » Нед Окт 11, 2009 9:38 am

Здравейте ! На 36 години съм,и от няколко години живея във Испания ! Миналата година ,при битов инцидент изгубих зрението на лявото си око ,поради което ме пенсионираха по болест. Тъй като смятам да се завръщам във България ,бих искал да Ви помоля за отговор на няколко мои въпроса ! 1. Каква е процедурата за признаването на моята инвалидност във България ? 2. Какви документи са ми необходими /било то Български или Испански / ? 3. Има ли някакви срокове за подаване на молби ,и колко време продължава целият процес /какви са те/ ? Ще ви бъда признателен ,ако ми изпратите подробна информация на моите въпроси ,както и на всичко което Вие счетете за необходимо ! Благодаря Ви предварително ! ПОЗДРАВИ !

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Нед Окт 11, 2009 8:11 pm

Тук едва ли някой е в компетенцията да отговори. Няма да е лошо да попитате на сайта на НЗОК.

Странен

Мнение от Странен » Нед Окт 11, 2009 9:03 pm

Благодаря за бързият отговор ! Поздрави !

Странен

Продължение на предишната ми тема !

Мнение от Странен » Сря Окт 14, 2009 10:28 am

Здравейте ! Значи да поясня ! Вчера се обадих във НЗОК и от там ми отговориха ,че този въпрос не бил в тяхната компетенция :roll: ! На въпроса ми ,дали изобщо ще имам работа с тях ми отвърнаха с да :roll: ! Господина който ме информира /без дори да се представи/ ми каза че :!: май :!: ми били необходими от Испания формуляр 121 ,и :!: май :!: Е-205 или нещо такова /по негови думи/ ! Накрая каза да се свържа с НОИ ! На другарите от НОИ им изпратих запитване преди седмица по имейл ,и все още чакам отговор ! Някой ако има телефона на Арменският поп ,моля да ми го даде ,защото друга алтернатива не виждам ! Поздрави !

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Чет Окт 15, 2009 10:15 pm

Така е, комунизмът е жив в България.

Странен

Мнение от Странен » Съб Окт 17, 2009 10:21 am

До кога бе хора ? Това си е жив геноцид спрямо Българите,от страна на ,,държавните институций,, !

fotografa

Мнение от fotografa » Нед Окт 18, 2009 10:16 pm

Според мен трябва да минете на ТЕЛК в България.

Странен

Мнение от Странен » Сря Окт 21, 2009 8:51 am

ТЕЛК-а е задължителен ,но за сега се отказвам да си местя пенсията ! Онзи ден разговарях със една санитарка ,която е тук /Испания/ на гости .След като ми разказа за отчаяното положение на здравеопазването във България ,реших да изчакам . Най вероятно ще живея във БГ ,но при сложни ситуаций ще идвам тук ,тъй като всичко ми е/включително и на съпругата ми/ напълно безплатно ,даже и лекарствата ,независимо какви са те. Поздрави !

Отговори