ТЕЛК при астма тежка форма към ХОББ

Ние питаме, НЗОК отговаря
Отговори
manbgsf

ТЕЛК при астма тежка форма към ХОББ

Мнение от manbgsf » Вто Юли 28, 2009 3:43 pm

Здравейте,
Имам питане за явяване на ТЕЛК на болна жена от Бронхиална астма неатопична триадна - тежка форма веч преминаваща в ХОББ. Поради кортикостероидна зависимост на болната вече има и доста придружаващи заболявания като: Псориазис вулгарис, протези (макарички) на тъпанчетата на ушите поради пълненето им с алергичен секрет, хипертония, остеопороза без да е имала до момента фрактури, ИБС - не поставена точна диагноза но е със съмнения за VPV - синдром, микроинфаркти, непълен ляв бедрен блок, за сърдечните проблеми е насочена към кардиолог и имаше насрочени дати за СКАГ, но поради перманентното и влошено белодробно състояние е невъзможно вече 7-ми месец да и направят изследването.Но пказанията от ехогравските и ЕКГ изследванията сочат за наличие на тези заболявания. Има тежък синузит и полипи в носните кухини, които са отстранявани оперативно вече 3 пъти. Последната и диагноза е от психиатър за паническо разтроиство с тревожност. Болната е моят майка, тя е на 60 години и се влачи на работа все още за да успее да се пенсионир след 3 години.Много бих искал ако може да ми отговорите с коя от горепосочените диагнози е най-удачно да се яви наТЕЛК за да се пенсионира по болест? Състоянието й е много тежко. Лекарствата и са доста скъпи. Поне да вземе някаквя пенсия и да остане вкъщи за да си спести всичките мъки за да стигне до работното си място. От 10 години се налага да рестартира преднизолона през 15 дни кто према продължава по 25 дни. Вече има алергични реакции към самия преднизолон (обриви и подувания), премина на целестон, който също се оказа непдходящ. Алерголозит вече се затреднявт с лечението й.

Rose Byrne

Мнение от Rose Byrne » Пон Авг 24, 2009 10:05 pm

Редно е да се явите с водещата диагноза и всички придружаващи такива. От ТЕЛК ще ви пратят писмен списък с необходимите документи за явяването, след като попълните молба по образец от личния лекар на пациентката.

Отговори