Оплакване от личен лекар

Ние питаме, НЗОК отговаря
Отговори
ZahariA

Оплакване от личен лекар

Мнение от ZahariA » Вто Мар 24, 2009 2:01 pm

Проблема е следния: Майка ми почина преди 4 дена, тя има заем към банка и има застрохва живот към този заем. Застрахователите изискват от нас амбулаторна карта за последните 3 години, която се издава от личния лекар, но личният и лекар отказва да попълни тази карта защото това било работа за 2 дена. Към кого мога да се обърна за да се оплача от личният и лекар. Благодара предварително.

ptomoff
Site Admin

Мнение от ptomoff » Сря Мар 25, 2009 10:10 pm

РЗОК по местоживеене.

Цветелина

Мнение от Цветелина » Пон Мар 07, 2011 7:51 pm

искам да разбера къде мога да се оплача от личния лекар. в квартала в които живея има медицински център(по голямата част от пациентите са пенсионери) и там е моят личен лекар но когато и да имам нужда от мед.помощ (макар и рядко вече) в повечето случаи центъра е или затворен или лекар няма но сестрата е винаги там, последния път в които ми се наложи да използвам техните услуги отидох на преглед след обедната им почивка и с личния лекар се разминахме на вратата аз влизах а той си тръгваше и трябваше да чакам един час и половина докато лекаря реши да се върне прегледаме изписа ми рецепта и си тръгнах, точно след една седмица реших да отида пак на лекар за направление за ренген на белите дробове към 12:10 на обед но центъра беше затворен като обедната почивка е от 13:00 до 15:00 и от там направо в болницата и на частно направих си снимка и трябваше да се върна при личния лекар отидох при него към 17:30 но явно се бяха изморили от дългия работен ден и си тръгнали а работното време е до 18:00 и вече незнам какво да правя плащам си осигуровките и се надявам когато имам нужда от лекар той да е на работното си място а ако няма как да има друг които да го замести или да препращат някъде няма смисъл този здравен център да е отворен повече като няма дори и един доктор който да е редовно там

fotografa

Мнение от fotografa » Чет Мар 24, 2011 12:06 am

Защо не се опитате да уговорите час по телефона? Лесно ще се оплачете в здравната каса и лекарят ще си има неприятности. Ама Вашият проблем как се решава не ми е ясно?Иначе сте в правото си - работното време е да се спазва. Но за жалост не винаги е възможно.

Цветелина

Мнение от Цветелина » Вто Юни 07, 2011 9:22 pm

в този мед. център преди обед има по един лекар и след обедната почивка идва друг лекар и по принцип когато и да отидеш все има лекар, сега не е така няма график да се съобразиш с него, да видиш кога кой лекар е на смяна няма такова нещо.
моят проблем се реши когато отидох в болницата и си платих за снимки, прегледи и т.н. и след това трябваше да посетя личния си лекар за някакво лечение и чаках мед сестрата да ми звънне че доктора е дошъл и се чудя трябваше ли тези 3-4 дни да си губя времето, да отсъствам от работа в издирване на лекар...
и когато няма възможност да дойде лекар някак си да пише да има някакво известие някаква информация а не да стоим и да чакаме и при въпроса "кога ще дойде лекаря..." и получаваш отговор "...не знам ако искаш остави телефон..."

fotografa

Мнение от fotografa » Сря Юни 22, 2011 12:28 am

Оплакванията може да адресирате до здравната каса и етичната комисия към БЛС, но вместо да преливате от пусто в празно бих Ви посъветвал да си намерите достъпен лекар. Сега е време за смяна.

Отговори