Форуми на българските лекари
BgGP.net

Форуми на българските лекари
 
 ЧЗВЧЗВ   Винаги здрави   ТърсенеТърсене
 Дали връзка към форумитеРеференти     ВходВход   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
Притеснение за гастрит или...

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форуми на българските лекари -> Имам проблем...
Автор Съобщение
veseto_87



Регистриран на: 31 Мар 2010
Мнения: 2

Пуснато на: Сря Мар 31, 2010 5:16 pm    Заглавие: Притеснение за гастрит или... Отговорете с цитат

Здравейте,На 22 години съм, ръст 176см., 60кг. Да споделя и моя проблем. Пия антибиотик Ципрофлоксацин заради цистит. Преди 3 дена усетих проблеми със стомаха- болки в епигастриума, газове, киселини, кисел вкус в устата. Личната лекарка каза, че най-вероятно антибиотикът е раздразнил стомаха и ми изписа еспумизан за газовете и Нексиум 20 мг. по една таблетка на ден. Болката в епигастриума продължава. Газовете все още ги има от време на време. Притеснява ме друго - постоянният кисел вкус в устата, а освен това изпражненията ми са жълти на цвят. Моля за съвет.
Върнете се в началото
Bulgaricus



Регистриран на: 05 Ное 2007
Мнения: 2427
Местожителство: Германия

Пуснато на: Пон Апр 05, 2010 1:16 am    Заглавие: Притеснение за гастрит или... Отговорете с цитат

Здравейте,

по мое мнение трябва да приемате антибиотика въпреки тези странични ефекти.

Нексиум или пантопрацол 20 мг 1 час преди хранене сутрин за един месец също са необходими медикаменти.

Незабавно трябва да започнете да приемате пробиотични таблетки на 8 часа за един месец, те ще намалят тези странични ефекти.

Поздрави,
Върнете се в началото
veseto_87



Регистриран на: 31 Мар 2010
Мнения: 2

Пуснато на: Сря Апр 07, 2010 2:51 pm    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Здравейте, проблемите отшумяват малко по малко. Изпих антибиотика, сега продължавам с Нексиума и стомахът е значително по-спокоен. Има обаче друго, което ме притеснява - езикът ми все още е леко обложен, власинките по него са солно изразени, а вече 7 дена не пия антибиотик. Това трябва ли да ме притеснява?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Подобни теми
Тема Форум Автор Отговори
Хипотиреоидизъм и гастрит Имам проблем... rosi 0 Съб Ное 14, 2009 7:09 pm
Гастрит или...? Имам проблем... rosi 2 Нед Сеп 20, 2009 10:14 am
Моля за съвет - ГАСТРИТ или ...? Имам проблем... top4o 6 Чет Авг 27, 2009 2:15 pm
гастрит Имам проблем... Anonymous 1 Вто Яну 09, 2007 1:41 pm
ГАСТРИТ или ........ Имам проблем... dman81 4 Сря Сеп 09, 2009 7:49 pm
гастрит,езофагит или язва??? Имам проблем... Anonymous 2 Пет Фев 08, 2008 7:09 pm
проблеми със стомаха, гастрит Имам проблем... dzhivkova 5 Нед Авг 16, 2009 1:59 pm
Разлика в зениците!Имам ли повод за притеснение? Имам проблем... Anonymous 2 Съб Дек 01, 2007 7:55 pm
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форуми на българските лекари -> Имам проблем... Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Посещавайки този сайт, вие се съгласявате той да използва бисквитки. Ако не сте съгласни, напуснете сайта и изтрийте бисквитките през настройките на вашия браузър.
Още информация. Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group : Второ мнение